Завдання та обов’язки. Організовує роботу лабораторії згідно з Порядком здійснення державного моніторингу вод, Положенням про державну систему моніторингу довкілля та відомчими нормативними документами, приймає рішення про вибір шляхів і способів виконання покладених на лабораторію задач. Забезпечує здійснення хімічного контролю якості поверхневих вод за гідрохімічними і радіологічними (за необхідності) показниками та (або) фізико-хімічними властивостями грунтів на меліоративних системах і прилеглих до них землях, які входять до зони обслуговування лабораторії.
Забезпечує виконання вимірювань відповідно до вимог чинних нормативних документів та методик виконання вимірювань у межах атестата акредитації, оброблення результатів вимірювань проб води та (або) грунту та подає їх відповідним службам організації, структурним підрозділом якої є лабораторія, та іншим водогосподарським організаціям (якщо це центральна лабораторія); оперативно інформує керівництво про погіршення стану водних об’єктів, готує рекомендації щодо встановлення пунктів спостережень на цих об’єктах. Організовує відбір та транспортування проб, здійснення необхідних візуальних спостережень під час їх відбору, маркування посуду для відбору проб, оформлення акта відбору проб, підготовку проб до проведення вимірювань. Контролює підтримання в належному стані засобів вимірювальної техніки, їх правильну експлуатацію, забезпечує своєчасний ремонт та перевірку.
Організовує внутрішній контроль якості результатів вимірювань в лабораторії та зовнішній контроль в підпорядкованих лабораторіях (якщо це центральна лабораторія). Складає заявки на придбання необхідних засобів вимірювань, обладнання, нормативних документів, стандартних зразків властивостей речовин і матеріалів, хімреактивів, мірного посуду тощо. Припиняє проведення вимірювань за умови відсутності нормативної документації, перевірних засобів вимірювальної техніки, у разі порушення вимог охорони праці, здоров’я чи довкілля. Бере участь у проведенні арбітражних вимірювань, у розслідуванні випадків аварійного забруднення водних об’єктів шляхом відбору проб та виконання вимірювань.
Повинен знати: Водний кодекс України ; Закони України “Про меліорацію земель”, “Про метрологію та метрологічну діяльність”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, укази Президента України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, інших центральних та територіальних органів виконавчої влади щодо державного моніторингу вод та довкілля відомчі документи із цих питань; керівні матеріали з організації діяльності метрологічної служби, методи проведення досліджень і розробок в галузі удосконалення метрологічного забезпечення і засобів вимірювань; технічні характеристики і конструктивні особливості засобів вимірювань та технологію їх ремонту, правила охорони праці, виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи у хімічній, аналітичній лабораторії: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років.