Завдання та обов’язки. Визначає, формує, планує, здійснює і координує всі види діяльності підприємства. З позицій системного підходу проводить комплексний аналіз діяльності організації, проводить системний аналіз макро- і мікросередовища організації, моніторинг основних водоспоживачів та водокористувачів на підвідомчій території. Розробляє стратегічні цілі функціонування організації для виконання поставлених перед ним задач. За результатами маркетингових досліджень і моніторингу водоспоживачів та водокористувачів визначає стратегію їх водозабезпечення, контролю за дотриманням лімітів водоспоживання, заходів з раціонального використання і відновлення водних ресурсів.
Обирає оптимальну стратегію з урахуванням прийнятого рівня ризику.
Здійснює сценарне бізнес-планування, використовуючи висновки аналізу діяльності організації, маркетингові дослідження та стратегію розвитку, проводить аналіз і розрахунок основних економічних показників діяльності підприємства, оцінює виробничо-економічний потенціал підприємства, розраховує обсяги діяльності та динаміку розвитку, здійснює довгостроковий прогноз, планує систему заходів щодо забезпечення необхідної якості продукції, формує цінову політику, програми соціального розвитку організації. Визначає ефективність використання ресурсів, обґрунтовує шляхи їх заощаджень, планує потреби в матеріальних, фінансових та трудових ресурсах, визначає постачальників.
Здійснює моніторинг інновацій, розраховує ефективність проектів, виконує економічне оцінювання нововведень, розраховує потребу в інноваційних інвестиціях, підтримує раціоналізаторські та новаторські пропозиції працівників.
Розробляє та впроваджує раціональні форми організації виробництва та праці, забезпечує безпеку та ризикозахищеність діяльності, розробляє раціональні схеми планування та організації робочих місць. Аналізує продуктивність праці та розробляє заходи щодо її підвищення.
На основі галузевої технології здійснює контроль операцій процесу виробництва, збереження матеріальних цінностей. Розробляє заходи щодо покращення умов праці, запобігання професійним захворюванням і виробничому травматизму.
Забезпечує навчання персоналу з питань охорони праці, дотримання чинного законодавства щодо соціальних гарантій працівників. Забезпечує дотримання норм природоохоронного законодавства.
Забезпечує участь працівників усіх рівнів у прийнятті рішень, встановлює, підтримує та розвиває плідні ділові стосунки з іншими організаціями. Організовує рекламну діяльність. Визначає пріоритетність видів діяльності, складає реальні гнучкі плани особистої роботи.
Готує та проводить наради та збори, здійснює усі інші види управлінської діяльності, веде приймання відвідувачів, застосовує різні засоби керівництва. Сприяє розвитку творчого потенціалу працівників, заохочує їх за новаторські ідеї. Забезпечує високий рівень трудової, виробничої дисципліни.
Повинен знати: Конституцію України ; Водний кодекс України ; Закон України “Про меліорацію земель” ; Земельний кодекс України ; Закон України “Про інноваційну діяльність” ; закони, постанови, укази, розпорядження та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування, які регулюють порядок діяльності підприємства, законодавство про працю, порядок розроблення і затвердження планів та програм виробничо-господарської діяльності, сучасні методи господарювання і управління, економіку, організацію виробництва, праці і управління, напрями та принципи розвитку менеджменту, маркетингу, комерційної діяльності, податкової справи, етику ділового спілкування та ведення переговорів, вимоги природоохоронних, санітарних органів щодо запобігання завданню шкоди навколишньому середовищу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта напряму підготовки “Водні ресурси” (магістр, спеціаліст) та післядипломна освіта за напрямом “Менеджмент організацій” або повна вища освіта напряму підготовки “Менеджмент організацій” (магістр, спеціаліст) та післядипломна освіта за напрямом “Водні ресурси”. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня — не менше 5 років.