Завдання та обов’язки. Забезпечує правильну експлуатацію закріпленої за ним ділянки каналу та споруд на ньому, виконання робіт з підготовки каналу для своєчасної і безперебійної подачі води водокористувачам, транзитний пропуск води та дотримання режиму роботи каналу згідно із затвердженими планами і графіками. Організовує нагляд та здійснює контроль за технічним станом гідроспоруд, приміщень і обладнання, складання дефектних відомостей для планування обсягів ремонтних робіт, розроблення та виконання графіків планово-запобіжних ремонтів, заготівлю аварійного запасу матеріалів, безаварійний пропуск по каналу паводків і повеней, розроблення заходів щодо запобігання можливим надзвичайним ситуаціям.
Контролює дотримання порядку та режиму використання земель водного фонду. Забезпечує раціональне і ефективне використання матеріальних і фінансових ресурсів, транспортних засобів, інших основних фондів та їх збереження. Організовує упровадження нової техніки, засобів малої механізації, сучасних передових методів ремонтно-експлуатаційних робіт. Визначає потребу в ремонтних та паливно-мастильних матеріалах. Організовує своєчасне складання заявок на придбання обладнання, запчастин, матеріалів, інструментів, засобів індивідуального захисту працівників, пожежного інвентарю, сприяє економії матеріальних, енергетичних та водних ресурсів. Веде систематичний нагляд за додержанням правил охорони праці та пожежної безпеки на всіх об’єктах і спорудах відділення каналу.
Організовує проведення інструктажів і навчання робітників, а також підвищення кваліфікації інженерного персоналу відділення каналу з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки руху. Контролює роботу насосних агрегатів та іншого обладнання насосних станцій, складає і подає Управлінню каналу звітність про роботу відділення каналу за встановленими формами. Контролює виконання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: Водний кодекс ; Закон України “Про меліорацію земель”, Земельний кодекс, Положення про проведення планово-запобіжних ремонтів меліоративних систем; Правила технічної експлуатації меліоративних систем і споруд; нормативні документи з питань земельного, водного та природоохоронного законодавства; технічні характеристики, конструктивні особливості каналу та споруд на ньому; Правила експлуатації насосних станцій; організацію і технологію виконання ремонтно-експлуатаційних робіт; організацію і оплату праці, основи економіки, гідротехніки, організації виробництва; трудове законодавство; правила і норми охорони праці, пожежної безпеки і виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для магістра або спеціаліста — не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.