Завдання та обов’язки. Організовує розроблення пропозицій щодо перспективних і щорічних планів реалізації Національної та інших програм екологічного оздоровлення басейнів річок та поліпшення якості питної води в межах компетенції відділу, перспективних і щорічних планів розвитку інформаційно-системних баз даних щодо забезпечення БУВР програмними продуктами і контроль за Їх використанням. Організовує забезпечення довгостроковою та оперативною інформацією про стан водних об’єктів і водних ресурсів, охорони вод, використання і відтворення водних ресурсів у басейнах річок, у тому числі на міждержавному рівні.
Забезпечує розвиток і функціонування локальної комп’ютерної мережі і телекомунікативних зв’язків між структурами і об’єктами міждержавного і внутрішньодержавного управління комплексним використанням водних ресурсів басейну. Керує розвитком і упровадженням аналітично-інформаційних технологій, включаючи геоінформаційні системи та дані дистанційного зондування землі, формуванням програмного забезпечення та розвиток басейнової бази даних водогосподарсько-екологічного моніторингу, комп’ютеризацією процедур прийняття управлінських рішень з охорони вод і водних об’єктів, використання і відтворення водних ресурсів у басейні. Забезпечує підготовку аналітичних і експертних матеріалів, а також розділів річних звітів про діяльність управління з питань компетенції відділу, випуску щоквартального інформаційного бюлетеня з аналізом діяльності управління за звітний період.
Організовує надання методичної допомоги іншим підрозділам Управління з питань компетенції відділу, підготовку засідань науково-технічної ради басейнового управління з питань інформаційно-системного забезпечення. Координує роботу з інформаційно-системного забезпечення, що здійснюється в басейні на замовлення Управління та інших водогосподарських організацій Держводгоспу. Керує працівниками відділу та забезпечує виконання ними завдань згідно з їх посадовими інструкціями та положенням про відділ. Забезпечує додержання працівниками відділу правил та норм охорони праці, виробничої санітарії.
Повинен знати: постанови, розпорядження та інші керівні й нормативні матеріали щодо діяльності відділу, експлуатації та обслуговування комп’ютерної техніки; засоби збирання, передавання та оброблення інформації про діяльність управління; технічні характеристики та конструктивні особливості, призначення й режими роботи основного і комплектуючого устаткування, навички роботи та правила експлуатації комп’ютерної техніки; технологію створення геоінформаційних систем у басейні та методику екологічного менеджменту цими системами для вироблення рішень з управління використанням та охороною водних ресурсів і водних об’єктів; основи програмування інформаційних баз даних, перспективи і напрями розвитку програмної бази та комп’ютерної техніки; стан і перспективи використання та охорони водних ресурсів і водних об’єктів у басейні, структуру та зміст державного моніторингу вод; основи трудового законодавства, систему оплати праці, правила та норми охорони праці, виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта гідрологогеографічного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи в галузі інформаційних систем водних ресурсів — не менше 3 років.