Завдання та обов’язки. Організовує виконання заходів з науково-технічного забезпечення басейнового управління з питань контролю за використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, оздоровленням водних об’єктів загальнодержавного значення, які знаходяться в басейні. Бере участь у розробленні перспективних і річних програм виконання науково-дослідних і моніторингових робіт, підготовці аналітичних матеріалів та інформацій за результатами їх реалізації, пропозицій до плану реалізації національних програм екологічного оздоровлення басейнів річок та поліпшення якості поверхневих вод.
Організовує науково-методичне забезпечення і упровадження результатів моніторингових досліджень процесів формування берегів, підтоплення прибережних земель, стану берегозахисних споруд і прибережних смуг водних об’єктів. Координує і забезпечує експертизу науково-дослідних та проектно-вишукувальних робіт, що здійснюються в басейнах основних річок України на замовлення водогосподарських організацій. Бере участь у розробленні заходів з питань науково-технічного забезпечення міжнародного співробітництва щодо управління використанням та охороною вод на прикордонних водних об’єктах.
Організовує науково-методичне забезпечення проектування і винесення на місцевість проектних рішень з будівництва, ремонту водозахисних споруд, меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Організовує здійснення заходів щодо еконологічного оздоровлення водних об’єктів, обґрунтування режимів експлуатації водних об’єктів у надзвичайних ситуаціях, оптимізації правил експлуатації водосховищ. Керує працівниками відділу та забезпечує виконання ними завдань у повному обсязі згідно з їх посадовими інструкціями та положенням про відділ.
Повинен знати: закони України, укази Президента України, постанови, розпорядження, накази Кабінету Міністрів України, інші нормативні документи з питань організації науково-методичного забезпечення державного моніторингу вод та використання водних ресурсів і охорони водних об’єктів; стан та перспективи розвитку водного господарства в Україні і за кордоном, основи раціонального використання водних ресурсів і охорони вод; досягнення науки і техніки в Україні і за кордоном у галузі використання вод і охорони водних ресурсів, моніторингу довкілля і водогосподарсько-екологічного моніторингу; методи визначення ефективності і упровадження досягнень науки і техніки, результатів моніторингових робіт у практику управління водними ресурсами; виробничу та організаційну структуру басейнового управління водними ресурсами; технічні та організаційні засоби пошуку, опрацювання, збереження, поновлення і передавання науково-технічної і моніторингової інформації про стан та використання водних ресурсів і водних об’єктів в басейні річки; організацію виробництва, праці та управління; правила охорони праці і виробничої санітарії, трудове законодавство.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта гідролого-географічного водогосподарського напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління водними ресурсами і водним господарством. Стаж роботи за професією — не менше 3 років.