UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки

Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки

Завдання та обов’язки. Організовує роботу відділу згідно з положенням про відділ, забезпечує виконання у встановлені строки урядових документів, наказів, рішень колегії і доручень Кризового центру Держводгоспу з питань, що входять до компетенції відділу. Організовує приймання і аналіз інформації про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку, гідрологічний та гідрохімічний стан водних об’єктів у басейні річок. Разом з відповідним управлінням екології та природних ресурсів Мінекоресурсів визначає перелік екологічно небезпечних об’єктів та забезпечує систематичну перевірку їх стану та виконання заходів до запобігання аварійним забрудненням водних ресурсів.

Бере участь у розробленні заходів із запобігання виникненню та з ліквідації надзвичайних ситуацій на водних об’єктах і гідротехнічних спорудах, забезпечує своєчасну підготовку оперативної інформації та аналітичних довідок Кризовому центру Держводгоспу. Бере участь у розробленні та коригуванні режимів роботи водосховищ з урахуванням прогнозної та наявної гідрометеорологічної обстановки, забезпечує диспетчерський контроль за дотриманням установлених режимів роботи водосховищ. У разі виявлення порушень встановлених режимів роботи водосховищ вживає заходів щодо притягнення винних до відповідальності та відшкодування збитків, заподіяних внаслідок цих порушень. Контролює водогосподарську обстановку в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Бере участь у розробленні водогосподарськими організаціями Держводгоспу заходів з підготовки водогосподарських об’єктів та гідротехнічних споруд до пропуску весняного водопілля та дощових паводків, заходів щодо боротьби зі шкідливою дією вод і льодоходу на водних об’єктах внаслідок проходження весняної повені.

Здійснює в межах своєї компетенції аналіз виконання заходів, пов’язаних із пропуском повеней, паводків на водогосподарських об’єктах, із запобіганням виникненню та ліквідацією аварій і катастроф природного та техногенного характеру. У разі виникнення надзвичайних ситуацій або екстримально високого рівня забруднення водних об’єктів негайно вживає заходів щодо встановлення причин, які призвели до надзвичайної ситуації, та джерела забруднення. Самостійно або в складі комплексної комісії обстежує об’єкт надзвичайної ситуації, бере участь у розробленні заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, вживає заходів щодо попередження працівників об’єктів і населення, яким можуть загрожувати наслідки надзвичайної ситуації, здійснює контроль за виконанням заходів з їх ліквідації.

Забезпечує підготовку матеріалів до засідань Кризового центру Держводгоспу та міжвідомчих нарад щодо встановлення і дотримання режимів роботи водосховищ, накопичення комп’ютерної бази гідрометеорологічних характеристик основних водних об’єктів та водогосподарських систем басейну. Здійснює експертизу науково-дослідних, проектних робіт, методик, нормативно-інструктивних документів з питань раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, техногенно-екологічної безпеки, якісного стану водних ресурсів.

Повинен знати: Водний кодекс України ; Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” ; укази Президента України; постанови Кабінету Міністрів України; директиви МНС (з питань Урядової інформаційно-аналітичної системи — УІАС); діючу систему сповіщення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, наявність та місце розташування складів чи запасів аварійних матеріалів, механізмів, обладнання тощо. Накази, вказівки, інструкції, нормативні документи з питань кількісного та якісного стану водних ресурсів; державні та галузеві стандарти, методики та норми з питань ведення моніторингу якості вод, раціонального використання водних ресурсів, техногенно-екологічної безпеки; положення про Держводгосп, Управління водних ресурсів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору