Завдання та обов’язки. Планує та здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю управління згідно із чинним законодавством та положенням про управління каналу. Організовує комплекс заходів щодо забезпечення технічно справного стану і експлуатаційної надійності каналу та комплексу гідротехнічних споруд на ньому, будівель, механізмів, автотранспорту, засобів зв’язку, безаварійного та насосно-силового устаткування на водогосподарських об’єктах. Організовує розроблення і встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення та контроль за їх дотриманням, здійснення спостережень за якісним станом каналу і водосховищ, плановий забір води головною спорудою, подання її по каналу в установлені планом водокористування терміни, погоджує дозволи на спеціальне водокористування, забезпечує ведення обліку поданої води та водного кадастру, здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням шкідливій дії вод, а також ліквідацією її наслідків у зоні дії каналу.
Забезпечує планування, фінансування та проведення планово-запобіжних та капітальних ремонтів на об’єктах каналу, упровадження досягнень науки і техніки, спрямованих на підвищення технічного стану каналу і гідротехнічних споруд на ньому, підвищення коефіцієнта корисної дії каналу та енергоресурсозбереження. Організовує контроль у межах водного фонду та в смузі відведення за дотриманням суб’єктами господарювання та громадянами вимог водного законодавства. Своєчасно оформляє та подає матеріали до відповідного органу Держводгоспу, якому надано право розгляду справ про адміністративні правопорушення на порушників водного законодавства для вирішення питання про притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності (акти перевірки, протоколи про порушення, результати аналізу, фотографії, відеозаписи тощо).
Оформляє та подає претензії і позови щодо відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення водного законодавства. Подає в установленому порядку звіти та інформації про інспекційну діяльність. Організовує розроблення і виконання комплексу заходів щодо обстеження водних об’єктів стосовно їх екологічного стану, виконання водоохоронних заходів. Вирішує питання щодо видання дозволів на проведення будівельних робіт, прокладання трубопроводів, кабелів та інших комунікацій на землях водного фонду, готує технічні умови на підключення нових водокористувачів і несе відповідальність за їх дотриманням. Спрямовує діяльність служб і підрозділів управління на зниження планових витрат на ремонтно-експлуатаційні заходи, цільове і ефективне використання бюджетних коштів.
Здійснює заходи щодо забезпечення управління каналу кадрами відповідної кваліфікації, створення безпечних і сприятливих умов праці, додержання вимог трудового законодавства та законодавства про охорону навколишнього природного середовища, забезпечує укладання і виконання колективного договору, контролює додержання правил внутрішнього трудового розпорядку.
Повинен знати: Водний кодекс України ; Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” ; укази Президента України, постанови, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти центральних та територіальних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, які регулюють діяльність організацій; спеціалізацію і особливості структури управління, стан та перспективи технічного, економічного і соціального розвитку галузі, можливості ефективного використання виробничих потужностей; форми та методи господарювання і управління; порядок укладання та виконання господарських і колективних договорів; економіку й організацію виробництва, праці та управління, податкову справу; правила і норми технічної експлуатації меліоративних систем, охорони праці, виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня — не менше 5 років.