UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Гідролог (водогосподарської організації)

Гідролог (водогосподарської організації)

Завдання та обов’язки. Організовує вивчення поверхневого стоку в басейнах річок, дренажного стоку на меліоративних системах, проводить вибір місць розміщення водомірних постів і гідрологічних створів на річках, магістральних каналах, гідротехнічних спорудах, організовує їх улаштування, складає на них паспорти. Здійснює гідрологічний контроль за правильністю ведення спостережень, виконує тарувальні роботи на водомірних постах та нівелювання. Бере участь у вибіркових гідрологічних вимірюваннях, виконує камеральне оброблення даних спостережень, проводить розрахунки, побудову графіків, аналізує та систематизує результати гідрологічних польових робіт, розробляє заходи поліпшення гідрологічної обстановки на водних об’єктах.

Розраховує балансні показники та витрати води по каналах, річках, водосховищах, аналізує режими рівня води на меліоративних системах, їх відповідність до проектних показників, бере участь у веденні моніторингу меліорованих земель та державного моніторингу вод з питань, що стосуються напряму його роботи. Упроваджує сучасні автоматизовані системи контролю і збору інформації про гідрологічний режим на водних об’єктах та її комп’ютерне оброблення. Складає звітність встановленої форми з питань, що стосуються його функціональних обов’язків, забезпечує дотримання робітниками правил та норм охорони праці і виробничої санітарії.

Повинен знати: Водний і Земельний кодекси України ; Закон України “Про меліорацію земель” ; положення, інструкції, методичні та інші керівні матеріали, які стосуються сфери його діяльності; призначення гідрологічних об’єктів; основи гідрології; гідрологічну характеристику та вимоги якості виконання робіт; технічне нівелювання; організацію ведення моніторингу меліорованих земель та державного моніторингу вод; правила обліку і зберігання картографічного матеріалу; технічні характеристики і паспортні дані гідрологічного обладнання, приладів та устаткування і правила їх експлуатації; правила і норми охорони праці та виробничої санітарії.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний гідролог: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гідролога I категорії — не менше 2 років. Гідролог I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією гідролога II категорії — не менше 2 років. Гідролог II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гідролога — не менше 2 років. Гідролог: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору