Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з водних ресурсів

Інженер з водних ресурсів

Завдання та обов’язки. Організовує проведення спостережень за водним режимом водних об’єктів; збирає, систематизує та аналізує інформацію про рівні й витрати води в цих об’єктах, наповнення водойм, які знаходяться в зоні дії управління; бере участь у проведенні інвентаризації та паспортизації річок, водойм і джерел, підготовці пропозицій щодо відтворення водних ресурсів у зоні діяльності управління. На підставі інформації гідрометеорологічної служби про запаси вологи в басейнах річок та спостережень спеціалістів водогосподарської організації готує пропозиції для протиповеневої комісії щодо безаварійного пропуску повені (паводка), бере участь у розробленні режимів роботи водосховищ, що знаходяться на балансі організації, контролює їх заповнення та спрацювання, взаємодіє з відповідними службами басейнового управління водних ресурсів.

Бере участь у перевірках дотримання вимог водного законодавства на землях водного фонду, розробленні заходів з покращення експлуатації водних об’єктів, роботі комісії з обстеження і встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг річок і водойм. Готує матеріали відповідно до чинного законодавства щодо застосування адміністративних стягнень та відшкодування збитків у разі виявлення порушень водного законодавства. Бере участь у підготовці матеріалів керівництву управління для прийняття рішень, розпоряджень і т. ін. з питань раціонального використання та відтворення водних ресурсів, у комісіях із встановлення нанесених збитків унаслідок руйнування меліоративних об’єктів, гідротехнічних споруд технікою, худобою, тощо, складає про це відповідні акти. Приймає та узагальнює квартальну, річну звітність про використання водних ресурсів, здійснює аналіз цих даних. Складає графіки перевірок суб’єктів, що користуються водними ресурсами і землями водного фонду, перевіряє їх щодо питань достовірності звітності з використання водних ресурсів і земель водного фонду.

Повинен знати: Водний і Земельний кодекси України ; Закон України “Про меліорацію земель” ; природоохоронне законодавство; постанови, розпорядження, накази керівних органів, методичні та інші матеріали з питань раціонального використання та відтворення водних ресурсів; технологію проведення водоохоронних робіт на річках і водоймах; Інструкцію про порядок здійснення перевірок суб’єктів, що використовують водні ресурси або виконують господарську діяльність у межах водоохоронних зон ; правила технічної експлуатації меліоративних систем, водосховищ та ін., види і порядок водокористування, водооблік, гідрометрію, основи гідротехніки, трудового законодавства, правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер з водних ресурсів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з водних ресурсів I категорії — не менше 2 років. Інженер з водних ресурсів I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з водних ресурсів II категорії — не менше 2 років. Інженер з водних ресурсів II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з водних ресурсів — не менше 2 років. Інженер з водних ресурсів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору