Завдання та обов’язки. Розробляє проектно-кошторисну документацію на ремонт, реконструкцію, будівництво і технічне вдосконалення водогосподарських об’єктів, захисних споруд, на виконання культурно-технічних планувальних та інших робіт (поточний та капітальний ремонт міжгосподарської і внутрішньогосподарської мережі, гідротехнічних споруд і приміщень, ремонт доріг, ліній зв’язку тощо) для водогосподарських організацій, землекористувачів та інших підприємств та організацій, робота яких пов’язана з експлуатацією, будівництвом, реконструкцією меліоративних систем та інших водогосподарських об’єктів. Забезпечує розроблення проектно-кошторисної документації на підставі нормативів і правил, технічних умов, а також інструкцій з проектування водогосподарських об’єктів згідно із затвердженими і погодженими замовником графіками робіт та термінами, передбаченими договорами.
Ураховує в проектах технічного переоснащення внутрішньогосподарської зрошувальної, осушувальної і колекторно-дренажної мережі перспективи розвитку меліоративної системи. Упроваджує в проекти, що розробляються, передовий досвід проектування, нову технологію, комплексну механізацію, прогресивні методи проведення ремонтних робіт, які сприяють зниженню вартості робіт. Здійснює облік і установку додаткових реперів в межах меліоративних систем та інших водогосподарських об’єктів. Проводить контрольне нівелювання каналів, гідротехнічних споруд, дамб та авторський нагляд за виконанням ремонтних робіт, забороняє подальше ведення ремонтних робіт, якщо вони виконуються з відхиленням від затвердженого проекту. Ураховує в проектах вимоги природоохоронного законодавства.
Повинен знати: Земельний кодекс України ; Водний кодекс України, Закон України “Про меліорацію земель”, Державні будівельні норми; законодавство про працю; Правила технічної експлуатації зрошувальних і осушувальних систем та інших водогосподарських об’єктів; методичні нормативи та інші керівні матеріали стосовно розробки проектно-кошторисної документації; технологію проведення ремонтно-експлуатаційних робіт, структуру і напрям діяльності галузі; режими роботи систем і споруд; постанови, нормативно-правові акти, розпорядження, накази керівних органів та інші методичні і нормативні матеріали з технічної експлуатації водогосподарських об’єктів; вимоги природоохоронних, санітарних органів щодо запобігання завданню шкоди навколишньому середовищу; основи геодезії, гідрології та гідрогеології, гідротехніки та гідравліки, економіку і організацію виробництва, управління технологічними процесами виробництва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; безпеку життєдіяльності і захисту систем у разі виникнення надзвичайних ситуацій; технічні характеристики, конструктивні особливості і режими роботи меліоративних об’єктів, перспективи їх розвитку.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з проектно-кошторисної роботи (водне господарство): повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації: для магістра — стаж роботи за професією інженера з проектно-кошторисної роботи I категорії — не менше 1 року; для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з проектно-кошторисної роботи I категорії — не менше 2 років.
Інженер з проектно-кошторисної роботи I категорії (водне господарство): повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з проектно-кошторисної роботи II категорії — не менше 1 року.
Інженер з проектно-кошторисної роботи II категорії (водне господарство): повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з проектно-кошторисної роботи — не менше 1 року.
Інженер з проектно-кошторисної роботи (водне господарство):
повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (спеціаліст). Без вимог до стажу роботи.