UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керiвники
  4. Головний збагачувач

Головний збагачувач

Завдання та обов’язки. Керує розробленням заходів щодо вдосконалення технології збагачення вугілля, механізації робіт на збагачувальних фабриках. Забезпечує: виконання планів збагачення, розсортування вугілля та випуску сортового палива; дотримання технологічної і виробничої дисципліни на збагачувальних (брикетних) фабриках, поверхневих технологічних комплексах, установках. Організовує: освоєння виробничих потужностей збагачувальних (брикетних) фабрик, введення в дію нових машин і механізмів; розроблення і впровадження організаційно-технічних заходів, спрямованих на підвищення продуктивності праці, поліпшення якості перероблюваного вугілля, зниження собівартості продукції, розроблення проектів стандартів та технічних умов на якість вугілля на підприємствах об’єднання; промислові випробування нового вуглезбагачувального обладнання та технологічних процесів вуглезбагачення; розроблення проектів нормативно-технічної документації на продукцію, що випускається із відходів видобування та збагачення вугілля; підготовку та впровадження заходів щодо збільшення ресурсів вугілля для коксування та іншої мети.

Бере участь: у розробленні довготермінових програм розвитку об’єднання, планів збагачення вугілля, науково-дослідних робіт щодо збагачення та комплексного використання відходів видобування і збагачення вугілля; у плануванні сировинних баз збагачувальних (брикетних) фабрик; у визначенні потреби в збагачувальному обладнанні і матеріалах; у розробленні проектно-кошторисної документації на будівництво та реконструкцію збагачувальних фабрик; у погодженні технічних умов на якість відвантажуваних вугілля і продуктів збагачення; у перевірках дотримання на фабриках правил охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту; в розслідуванні нещасних випадків і аварій та розробленні заходів щодо їх запобігання. Аналізує техніко-економічні показники роботи збагачувальних фабрик; баланс продуктів збагачення.

Складає: графіки освоєння виробничих потужностей збагачувальними (брикетними) фабриками, установками та сортувалками; плани завезення рядового (несортованого) вугілля; план заміни та модернізації застарілого обладнання. Контролює: дотримання технології виробництва та використання збагачувального обладнання відповідно до затверджених норм; виконання заходів щодо поліпшення якості продуктів збагачення; забезпечення фабрик сировиною та залізничними вагонами, необхідними матеріалами та запасними частинами; дотримання режиму роботи фабрик та ефективне використання робочого часу. Забезпечує ведення та своєчасне подання встановленої документації і звітності.

Повинен знати: укази, постанови та рішення органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вугільної промисловості; накази, інструкції та інші настановчі і нормативні матеріали органів вищого рівня та підприємства; перспективи розвитку та технологію гірничого виробництва і збагачення; виробничі потужності і режими роботи збагачувальних фабрик; технічні вимоги до сировини та продуктів збагачення; вимоги організації праці при проектуванні технологічних процесів; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід підприємств у галузі збагачення корисних копалин; основи економіки та організації виробництва, праці й управління; основи трудового законодавства та законодавства про охорону природи, надр; правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня або провідних фахівців не менше 5 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору