Завдання та обов’язки. Забезпечує проведення єдиної технічної політики щодо виконання очисних, підготовчих, розкривних робіт шляхом впровадження та освоєння технологічних схем і карт проведення гірничих виробок та ведення відкритих гірничих робіт: розроблення та удосконалення технічних паспортів для ведення очисних, підготовчих і розкривних робіт, норм витрат матеріальних ресурсів; доведення до шахт (розрізів) планових завдань щодо навантаження на очисний вибій та посування, нормативів проходки підготовчих вибоїв і навантаження на розкривні екскаватори. Здійснює керівництво розробленням заходів щодо удосконалення технології, розвитку комплексної механізації очисних, підготовчих і розкривних робіт, ефективного використання основного гірничошахтового обладнання, впровадження нових економічно ефективних систем розробки.
Бере участь: у розробленні довготермінових програм розвитку виробництва; у розробленні заходів щодо поліпшення техніко-економічних показників гірничих робіт, зниження рівня ручної праці, простоїв та втрат робочого часу, зниження втрат вугілля в надрах; у розгляді та погодженні проектів на розкривання та підготовку нових горизонтів; у визначенні потреби в лісових матеріалах та металокріпленні очисних, підготовчих робіт, у складанні заявок на машини та обладнання і готує пропозиції щодо розподілу фондів на них; у розгляді проектів будівництва та реконструкції шахт (розрізів) та підготовці експертних висновків; у розробленні заходів щодо технічного переоснащення шахт (розрізів) і нарощування їх виробничих потужностей; у розробленні організаційно-технічних заходів щодо зниження виробничого травматизму; в розслідуванні аварій і нещасних випадків; у визначенні тематики наукових досліджень щодо проведення очисних, підготовчих та відкритих гірничих робіт; у промислових випробуваннях нової техніки.
Визначає ефективність впроваджуваних технологічних схем. Аналізує роботу швидкісних прохідницьких бригад, високопродуктивних бригад з видобування вугілля. Контролює: впровадження і освоєння технологічних схем; виконання плану проведення гірничих робіт; відповідність розвитку гірничих робіт затвердженим планам і проектам; дотримання правил безпеки та технічної експлуатації під час ведення гірничих робіт. Забезпечує ведення та своєчасне подання встановленої документації і звітності.
Повинен знати: укази, постанови та рішення органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вугільної промисловості; накази, інструкції та інші настановчі і нормативні матеріали органів вищого рівня та підприємства; технологію гірничого виробництва; перспективи розвитку виробництва; виробничі потужності шахт (розрізів); методи визначення економічної ефективності від впровадження нової техніки і технології; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід проведення гірничих робіт; економіку та організацію виробництва, праці й управління; основи трудового законодавства, законодавства про охорону навколишнього середовища, надр; правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня або провідних фахівців не менше 2 років.