UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керiвники
  4. Начальник дiльницi вентиляцiї та охорони працi

Начальник дiльницi вентиляцiї та охорони працi

Завдання та обов’язки. Забезпечує провітрювання всіх діючих гірничих виробок і вибоїв шахти; справний стан і правильну експлуатацію вентиляційних установок, пристроїв, обладнання кондиціонування повітря й пилоприборкання, автоматичних приладів контролю рудникової атмосфери; роботу лампової; розподіл повітря, яке надходить, по гірничих виробках і вибоях; застосування раціональних форм оплати праці та матеріального заохочення; дотримання виробничої й трудової дисципліни на дільниці. Визначає необхідну кількість повітря для провітрювання гірничих виробок.

Організовує: виконання газових і депресійних знімань, заміри кількості та швидкості руху повітря гірничими виробками; набір проб для контролю загазованості й запиленості повітря; навчання робітників шахти правилам протипожежного захисту, методів боротьби з вугільним пилом і використання індивідуальних засобів захисту; розвиток раціоналізації та винахідництва. Розробляє заходи щодо запобігання і локалізації вибухів газу та вугільного пилу, пожеж, шарових скупчень метану, розгазування гірничих виробок, вдосконалення схем вентиляції, керування газовиділенням, боротьби з рудниковим пилом; раціональні режими праці та відпочинку.

Бере участь: у розгляді перспективних і річних планів розвитку гірничих робіт, проектів комплексного знепилювання, протипожежного захисту, заходів щодо запобігання раптовим викидам вугілля та газу; у розгляді раціоналізаторських пропозицій і винаходів з питань вентиляції та пило-газового режиму; у розробленні планів ліквідації аварій; у роботі комісій з розслідувань аварій та нещасних випадків; у розробленні пропозицій з навчання і підвищення кваліфікації працівників дільниці. Готує матеріали для встановлення категорійності шахт з газу, небезпечності через вибуховість вугільного пилу, визначення виробок, небезпечних через шарові скупчення метану, вибоїв, особливо небезпечних під час проведення вибухових робіт.

Погоджує дозволи (наряди — путівки) на проведення вибухових та вогневих робіт на шахті. Розробляє спільно з профспілковою організацією графіки чергових і додаткових відпусток. Контролює: якісний склад рудникової атмосфери; правильність розподілу повітря по виробках і вибоях, установлення вентиляторів місцевого провітрювання, апаратури контролю кількості повітря; справність автоматичного газового захисту; правильність встановлення і показань стаціонарних аналізаторів метану; дотримання пилогазового режиму; стан загальношахтових і дільничних запасних виходів вентиляційних виробок, споруд і пристроїв провітрювання тупикових виробок і протипожежного захисту шахти; вміст метану та пилу в повітрі в будівлях технологічного комплексу поверхні; дотримання паспортів керування покрівлею та кріплення підземних виробок, буровибухових робіт; справність і ефективність дії зрошувальних та пиловловлювальних пристроїв; витрати фонду оплати праці; правильне та своєчасне оформлення первинних документів з обліку робочого часу, виробітку, заробітної плати, простоювань.

Подає пропозиції щодо заохочення робітників дільниці, які відзначилися, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни, правил безпеки. Веде документацію з вентиляції, багатогазовості гірничих виробок, пило-газового режиму, протипожежного захисту шахт, облік обладнання, майна дільниці та витрати матеріалів.

Повинен знати: накази, інструкції й інші настановчі та нормативні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності дільниці; технологію гірничого виробництва; технічні характеристики обладнання шахти і дільниць та правила їх експлуатації; аерогазодинаміку вугільних шахт; чинні положення, інструкції щодо вентиляції та правил безпеки; Єдині правила безпеки під час вибухових робіт; план ліквідації аварій; засоби індивідуального захисту; норми й розцінки на виконувані роботи; чинні положення щодо оплати праці; основи економіки, організації виробництва, праці й управління; досягнення науки і техніки з питань вентиляції та охорони праці; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня або провідних фахівців не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору