UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професiонали
  4. Iнженер з крiплення

Iнженер з крiплення

Завдання та обов’язки. Розробляє технічну документацію щодо вибору та установлення кріплення, розробляє рекомендації щодо застосування нових видів кріплення, замінників дерева і засобів механізації зведення кріплення. Визначає потреби у кріпильних виробах і запасних частинах до металокріплення. Бере участь у прийманні кріплення і запасних частин до нього, оформленні необхідної документації для висунення претензій до постачальника. Забезпечує правильне використання та облік кріплення.

Аналізує причини втрат і передчасного зношення кріплення, контролює вилучення кріплення із закінчених виробок і його повторне використання, правильне зберігання, експлуатацію, своєчасний і якісний ремонт. Бере участь у випробуванні та впровадженні нових видів металокріплення, в розробленні заходів щодо зниження втрат кріплення в очисних і підготовчих виробках, у розслідуванні причин завалів виробок, у встановленні осіб, винних у наднормативних втратах. Проводить бракування деформованого кріплення. Проводить інвентаризацію кріплення на виробках, складах, ремонтних цехах, стежить за своєчасним списанням зношеного кріплення. Веде установлену документацію, звітність.

Повинен знати: накази, інструкції й інші настановчі та нормативні матеріали з питань експлуатації кріплення; технологію гірничого виробництва; типові технологічні схеми гірничих робіт; норми витрат і зберігання кріплення; правила експлуатації гірничошахтового обладнання; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід підприємств, досягнення науки і техніки в галузі нових видів кріплення, технології ведення гірничих робіт; основи економіки, організації виробництва і праці; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту; Єдині правила безпеки під час вибухових робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер з кріплення: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з кріплення I категорії не менше 2 років. Iнженер з кріплення I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) і підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з кріплення II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років. Iнженер з кріплення II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) і підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з кріплення не менше 2 років. Iнженер з кріплення: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору