Завдання та обов’язки. Забезпечує безперебійну і високопродуктивну роботу енерго- і тепломеханічного обладнання, котельних установок. Контролює раціональний розподіл теплової енергії та води між споживачами шахти (розрізу); наявність і справність засобів захисту та пристроїв щодо забезпечення безпечних умов праці під час експлуатації обладнання котельних установок. Розробляє графіки планово-запобіжних і капітальних ремонтів енерго- та тепломеханічного обладнання і забезпечує їх виконання.
Бере участь: у впровадженні нових типів і марок машин, енерго- та тепломеханічного обладнання і в проведенні модернізації застарілого обладнання; у розслідуванні аварій та в розробленні заходів щодо запобігання аварій і травматизму, ліквідації наслідків аварій. Забезпечує розставлення експлуатаційних робітників; проводить інструктаж і навчання обслуговуючого персоналу котелень безпечних методів виконання робіт. Веде встановлену документацію, звітність.
Повинен знати: накази, інструкції, інші настановчі та нормативні матеріали, що стосуються роботи теплотехнічного обладнання; правила технічної експлуатації обладнання, інші технічні характеристики, режими роботи, організацію теплотехнічного обслуговування; основи технології виробництва; основи економіки, організацію праці та виробництва; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, промислової санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Теплотехнік I категорії: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) і підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією теплотехніка II категорії не менше 2 років.
Теплотехнік її категорії: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) і підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією теплотехніка не менше 2 років.
Теплотехнік: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.