UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники. Загальнi професiї робiтникiв гiрничих i гiрничо-капiтальних робiт
  4. Дорожньо-колiйний робiтник

Дорожньо-колiйний робiтник

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує нескладні роботи під час будівництва, ремонту і поточного утримання рейкових колій та автодоріг у шахті й на шахтовій поверхні. Прибирає породу вручну під час очищення основи рейкової колії та автодороги. Перекидає і розподіляє щебінь вручну. Ріже рейки. Демонтує рейкові стики. Кріпить рейки до дерев’яних шпал. Укріплює болти, підбиває костилі, підносить і розкладає шпали, рейки, бруси, костилі, кріплення, інструменти та матеріали. Ремонтує колійні сигнали, очищає виробки та водостічні канавки після ремонту. Заготовляє матеріали для бетонних сумішей, завантажує їх у дозувальні пристрої та бетонозмішувачі.

Вкладає бетонну суміш у водостічні канави і пішохідні доріжки. Перекидає і розподіляє щебінь чи бетонну суміш під час роботи з профілювання основи колії або автодороги. Підбиває шпали вручну і механізованим ручним інструментом. Ущільнює бетонні суміші вібраторами. Антисептує шпали і бруси вручну. Обходить і перевіряє стан обслуговуваної ділянки колії. Приводить до безпечного стану гірничу виробку на робочому місці. Очищає колії від сторонніх предметів.

Повинен знати: основні властивості гірських порід і способи приведення до безпечного стану гірничих виробок; розміщення гірничих виробок; колійні знаки і сигнали; правила огороджування місць проведення робіт установленими сигналами; матеріали, застосовувані для улаштування основи колій і доріг, верхньої будови колії; способи і прийоми проведення робіт з застосуванням ручного, електрифікованого і пневматичного інструменту та їх будови; склад, способи приготування бетонних сумішей; призначення, будову та правила експлуатації обладнання для приготування, транспортування та ущільнювання бетонних сумішей; способи доставлення по гірничих виробках на робочі місця матеріалів для упорядкування колій та автодоріг; способи і прийоми виконання робіт під час спорудження основи і верхньої будови колії та автодоріг; профіль колії та автодороги, що укладається; правила читання нескладних робочих креслень; назви основних елементів основи, верхньої будови колії; види дорожніх основ та покриттів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд


Завдання та обов’язки. Виконує роботи під час будівництва, ремонту і поточного утримання рейкових колій та автодоріг у шахті й на шахтовій поверхні. Готує основу під верхню будову колії та автодороги, укладає бетонну суміш в основу. Проводить облаштування водостічних канав і пішохідних доріжок. Монтує і демонтує рейкошпалову будову колії на прямолінійних і криволінійних ділянках. Здійснює розбивання, монтаж, демонтаж стрілкових переводів, кріплення їх до шпал, перевірку за епюрою. Монтує рейкові стики з регулюванням проміжків. Заміряє криві за стрілами прогину. Здійснює розбивку кривих, регулює рейкошпальні решітки в плані гідравлічними або гвинтовими рихтувальними приладами.

Проміряє і регулює ширину рейкової колії за шаблоном на прямих і криволінійних ділянках. Проміряє і регулює положення рейкових колій по висоті, за рівнем. Промірює і вирівнює за профілем за допомогою маяків, шаблонів і рівнем поверхні автодороги та пішохідної доріжки, регулює шпали за епюрою. Здійснює одиночну заміну елементів рейкошпальної решітки. Встановлює струмопідвідні перегородки на стиках. Обслуговує вагони-бункери, самохідні колієремонтні машини з гідравлічним інструментом, виявляє та усуває неполадки в їх роботі.

Повинен знати: призначення, будову й правила експлуатації механізмів, ручного інструменту, пристроїв, установок та іншого обладнання, застосовуваного під час виконання робіт; організацію і технологію робіт під час обладнання й ремонту рейкових колій та автодоріг; способи і правила регулювання елементів верхньої будови колії; правила виготовлення ескізів і читання креслень; види застосовуваних матеріалів та їх властивості; способи розрахунку кількості матеріалів, необхідних для виконання робіт; технічні вимоги до якості обладнання і ремонту рейкової колії та автодоріг; основні вимоги до якості бетонних робіт; способи заміру і розбивки кривих; допустимі радіуси заокруглень; способи та прийоми проведення робіт з застосуванням гідравлічних приладів і їх будову.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією дорожньо-колійного робітника 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час будівництва, ремонту та поточного утримання рейкових колій в належному стані з типом рейок Р-43 і вище в шахті й на шахтовій поверхні. Проводить розбивання, монтаж стрілкових переводів, кріплення їх до шпал і брусів вручну та костилезабивачами. Перевіряє правильність укладеного стрілкового переводу за епюрою згідно з його маркою і типом. Промірює і регулює за шаблоном, рівнем і направленням стрілкові переводи, горизонтальні та похилі колії. Здійснює візування і розбивання кривих під час ставлення в проектне положення за підрахованим зрушенням. Установлює і регулює перевідний механізм. Здійснює візування в профілі під час установлення рейкошпальної решітки в проектне положення з застосуванням оптичних приладів (нівелірів). Установлює, кріпить контрорейки. Монтує і демонтує зрівняльні прилади.

Повинен знати: будову, конструкції і норми тримання колій у належному стані та стрілкових переводів; способи розбивання стрілкових переводів і їх регулювання; правила проведення робіт щодо обладнання колій та стрілкових переводів; вимоги до якості будови колій і стрілкових переводів; призначення, будову і правила експлуатації застосовуваного обладнання, ручного та механізованого інструменту; правила користування оптичними приладами для візування колій за профілем.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дорожньо-колійного робітника 3 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору