1-й розряд
Завдання та обов’язки. Обслуговує вентиляційні установки продуктивністю до 5000 куб.м/хв під час провітрювання гірничих виробок. Спостерігає за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, станом реверсувальних пристроїв електродвигунів, пускової апаратури. Реверсує вентиляційний струмінь. Запускає і зупиняє вентилятор. Оглядає вентилятори, пускову апаратуру, реверсивні пристрої, пасову та редукторну передачі працюючої і резервної установок. Змащує підшипники й редуктори. Спостерігає за станом пасів та пальців сполучних муфт. Веде журнал обліку роботи вентиляційної установки. Обслуговує калориферну установку. Перевіряє щільність трубопроводів, перекриттів шийки стовбура.
Повинен знати: призначення, принцип дії та структуру вентиляційної установки, електродвигунів, пускової апаратури, контрольно-вимірювальних приладів; режим роботи ветилятора відповідно до плану запобігання та ліквідації аварій; режим змащування та застосовувані мастильні матеріали; способи та схему реверсування вентилятора.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
2-й розряд
- у разі обслуговування вентиляційних установок продуктивністю понад 5000 до 20000 куб.м/хв.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією моториста вентиляційних установок 1 розряду не менше 0,5 року.
3-й розряд
- у разі обслуговування вентиляційних установок продуктивністю понад 20000 куб.м/хв.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією моториста вентиляційних установок 2 розряду не менше 1 року.