Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники. Загальнi професiї робiтникiв гiрничих i гiрничо-капiтальних робiт
  4. Роздавальник вибухових матерiалiв

Роздавальник вибухових матерiалiв

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Отримує вибухові матеріали та засоби підривання, завантажує їх у транспортні засоби і супроводжує до місця призначення: базисних, кар’єрних, підземних та інших роздавальних складів, сховищ. Розвантажує і здає вибухові матеріали та засоби підривання. Оформляє документи. Розкладає, зберігає, просушує, розморожує вибухові матеріали. Визначає придатність вибухових матеріалів та засобів підривання. Маркує патрони. Щозміни налагоджує і регулює маркувальну головку відповідно до типу електродетонаторів; маркує всі електродетонатори, що видаються майстрам-підривникам та підривникам з наступною їхньою перевіркою на опір і цілісність містка; оглядає, очищає, протирає уайт-спіритом та мастилом всі деталі, що труться; робить профілактичний ремонт маркіратора. Заготовляє та нарізає вогнепровідний шнур.

Видає вибухові матеріали та засоби підривання, приймає залишки. Бере участь у випробуванні та знищенні непридатних вибухових матеріалів. Веде облік кількості надходження та видавання вибухових матеріалів. Упаковує та укладає патрони в пакети та ящики. Насичує гільзи і пакети гідроізолювальною речовиною. Контролює черговість витрат вибухових матеріалів та засобів підривання в порядку надходження на склади та їх випуску. Розфасовує розсипні вибухові речовини на повторне подрібнення. Повертає тару з-під вибухових матеріалів на базисний склад. Виготовляє та маркує запалювальні трубки, прибирає приміщення складу.

Повинен знати: типи та властивості вибухових матеріалів, засобів підривання; правила зберігання, видавання, випробування і знищення вибухових матеріалів та засобів підривання, правила їх транспортування на поверхню, по стовбуру шахти і до складу; правила розморожування нітрогліцеринових та сушіння аміачно-селітрових вибухових матеріалів, їх патронування та нумерацію; будову та правила технічного обслуговування обтискного маркіратора; робочу інструкцію з маркування електродетонаторів маркувальною головкою; систему й порядок обліку вибухових матеріалів та засобів підривання; облаштування складів та сховищ; правила освітлення складів та їх охорони; встановлену сигналізацію; будову та правила користування вогнегасником; правила ведення підривних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Примітки: 1. У разі добової видачі вибухових матеріалів одним робітником на підземних складах понад 1 т і понад 10 т на поверхневих тарифікація встановлюється на розряд вище. 2. На підземних роботах будівництва метрополітенів професію іменувати “Роздавальник вибухових матеріалів на підземних складах”.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору