UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Загальнi професiї робiтникiв збагачення, агломерацiї, брикетування
  4. Сепараторник (збагачення)

Сепараторник (збагачення)

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес сепарації на електромагнітних, електростатичних, гвинтових, поліградієнтних сепараторах, гідросепараторах. Спостерігає за роботою обслуговуваних сепараторів, промивальників, гідрозмішувачів. Регулює магнітне поле і силу струму залежно від якості одержуваного концентрату та втрати у відходах. Здійснює пуск та зупинку обладнання; регулювання подання матеріалів, води, виходу продуктів збагачування; рівномірний розподіл та регулювання подання матеріалів на сепаратори. Спостерігає за показаннями засобів вимірювань. Визначає лужність пульпи під час гідросепарації. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання.

Повинен знати: будову і принцип роботи обслуговуваних сепараторів, промивальників, гідрозмішувачів та іншого обладнання; основи процесу сепарації; технологію та режим збагачення; магнітні властивості продуктів збагачення, що видобуваються; схему ланцюга апаратів фабрики; правила настроювання потоку променів реле приймача; класифікацію корисних копалин та вміст золи в них; основи електротехніки; електрослюсарну справу; правила технічної експлуатації обслуговуваних сепараторів; порядок оформлення технічної документації; властивості збагачуваної сировини і супутніх порід та мінералів; технологію приготування та регенерації важких суспензій; режим збереження продуктів збагачення, що видобуваються; склади жирових мазей та їх зміни залежно від температури технологічної води.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд - у разі ведення процесу сепарації на магнітних, пневматичних, адгезійно-липкісних сепараторах; на електромагнітних валкових сепараторах продуктивністю до 15 т/г; коронноелектростатичних і трубоелектричних сепараторах з сумарною продуктивністю до 50 т/г.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сепараторника (збагачення) 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд - у разі ведення процесу сепарації на магнітних сепараторах, що працюють у автоматичному режимі, на рентгеносепараторних установках або сепараторах з елеваторним колесом; на коронноелектростатичних і трубоелектричних сепараторах з сумарною продуктивністю понад 50 т/г; на електромагнітних валкових сепараторах продуктивністю понад 15 т/г; ведення процесу сепарації на геологорозвідувальних роботах на сепараторах різних типів; ведення процесу сепарації рудкольорових металів, гірничохімічної сировини, алмазовмісного концентрату у важких суспензіях та рідинах на сепараторах різних типів з прийманням, обробленням, перевіркою, веденням обліку, оформленням та здаванням продуктів збагачення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сепараторника (збагачення) 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд - у разі ведення процесу збагачення на сепараторах різних типів, зберігання, здавання продукції в касу, оформленні документації на геологорозвідувальних роботах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сепараторника (збагачення) 5 розряду не менше 1 року. Примітка. Уразі виконання робіт під керівництвом сепараторника вищої кваліфікації тарифікація проводиться на один розряд нижче.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору