4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес флотації за заданою схемою. Забезпечує встановлений режим флотації та підтримання густоти пульпи. Спостерігає за рівномірним надходженням пульпи у флотаційні машини різних типів, виходом та якістю продуктів збагачення, навантаженням на флотаційні машини, кількістю пінного продукту, що знімається, та кількістю витрачуваних реагентів. Регулює тиск стислого повітря в пневматичних флотаційних машинах. Спостерігає за роботою автоматичних приладів. Проводить випуск хвостів флотації, здійснює керування й обслуговування флотаційного та допоміжного обладнання, виявляє та усуває неполадки в його роботі, робить чищення та змащування, облік витрат реагентів. Веде технічну документацію.
Повинен знати: технологію і схему флотації; будову й принцип роботи флотаційного обладнання; призначення, номенклатуру реагентів, правила користування ними та їх зберігання; властивості реагентів та їх вплив на процес флотації; діючі технічні умови на концентрат та хвости; правила випробовування продуктів флотації; встановлену сигналізацію; слюсарну справу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж робити за професією флотатора 3 розряду не менше 1 року.
3-й розряд
- у разі ведення процесу флотації за нескладною схемою, на лабораторному обладнанні та на концентраційних столах.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
5-й розряд
- у разі ведення процесу флотації за складною схемою, вилучення двох і більше компонентів та керівництва процесом флотації.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією флотатора 4 розряду не менше 1 року.
Примітка. У разі виконання робіт під керівництвом флотатора вищої кваліфікації тарифікація проводиться на один розряд нижче.