UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Загальнi професiї робiтникiв збагачення, агломерацiї, брикетування
  4. Центрифугувальник (збагачення)

Центрифугувальник (збагачення)

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процеси зневоднення (віджимання) твердих продуктів або розділення суспензії з кристалічною або зернистою твердою фазою на нормальних центрифугах із вивантаженням осаду вручну або підтиском сили тяжіння. Наповнює барабан центрифуги продуктом вручну. Гальмує, розвантажує та зупиняє центрифугу. Визначає момент закінчення процесу центрифугування візуально або за результатами аналізу. Виконує очищення, промивання та заміну фільтрувальних матеріалів, чищення течок та оглядового скла, заливання мастила. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Веде технічну документацію.

Повинен знати: принцип роботи центрифуг; основи процесу центрифугування; допустимий відсоток вологості продукту; зовнішні ознаки або показання результатів аналізів, що визначають момент закінчення процесу центрифугування.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процеси: відбілювання забруднених рідин або твердих продуктів, розділення неоднорідних сумішей, які погано фільтруються, з невеликим вмістом твердої фази або відділення рідини від твердих продуктів за допомогою відцентрових сил на осаджувальних (відстійних) швидкісних або надшвидкісних центрифугах періодичної та безперервної дії з автоматичним вивантаженням (ножове або скребкове знімання, шнекове або пульсуюче вивантаження). Здійснює автоматичне вивантаження та завантаження під дією відцентрової сили, промивання, пропарювання.

Здійснює контроль та регулювання за показаннями засобів вимірювань завантаження продуктів, вивантаження подрібненого або промитого осаду та подання води за кількістю, рівнем, питомою вагою; налагодження центрифуг на заданий режим; пуск і зупинку центрифуг, насосів та транспортувальних пристроїв; проведення контрольних аналізів. Визначає закінчення процесу центрифугування візуально та за результатами аналізів. Виконує приготування дезінфікуючих розчинів, санітарне оброблення обладнання.

Повинен знати: будову обслуговуваних центрифуг, допоміжного обладнання, арматури, комунікацій; технологічний режим центрифугування та способи його регулювання за показаннями засобів вимірювань; правила користування засобами вимірювань; методи проведення контрольних аналізів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією центрифугувальника (збагачення) 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки.
Веде процес розділення (або освітлення) рідин, що мають різну питому вагу, на складові частини; розділення однорідних сумішей або концентрування продукту на надцентрифугах (трубчастих або тарілчастих сепараторах) або центрифугах із програмним керуванням та вивантаженням підтиском відцентрової сили. Виконує регулювання послідовності й тривалості окремих елементів повного циклу центрифугування та процесу в цілому. Робить ремонт обладнання.

Повинен знати: властивості відокремлюваних продуктів та їх питому вагу; тривалість процесу розділення або концентрування продуктів; слюсарну справу; правила керування центрифугами з програмним керуванням.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією центрифугувальника (збагачення) 3 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору