UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професiонали
  4. Iнженер-технолог (видобування торфу)

Iнженер-технолог (видобування торфу)

Завдання та обов’язки. Розробляє і впроваджує технологічні процеси та режими робіт щодо видобування торфу (на дільницях, полях) і випуску торф’яної продукції. Перевіряє відповідність полів для видобування торфу до норм технологічного проектування торфопідприємства. Встановлює поопераційний маршрут видобування торфу на виробничих полях. Розраховує виробничо-технічні показники щодо видобування торфу, ремонту та підготовки виробничих площ підприємства і виробничих підрозділи. Визначає необхідну кількість технологічного устаткування (видобування торфу, болотно-підготовчі роботи).

Складає плани розміщення устаткування, технічного оснащення, організації робочих місць, розраховує виробничі потужності та завантаження устаткування на дільницях і полях видобування торфу. Бере участь у розробленні технічно обґрунтованих норм часу (виробітку) і розраховує технічні норми витрат матеріалів, інструментів, технологічного палива та енергії, економічну ефективність технологічних процесів видобування торфу. Розробляє технологічні нормалі, інструкції, маршрутні карти та іншу технологічну документацію щодо видобування торфу.

Погоджує розроблену документацію з цехами та відділами підприємства. Складає технічні завдання на проектування пристроїв, оснащення та інструменту, передбачених технологією видобування торфу і робіт щодо утримання та ремонту полів видобування торфу. Контролює правильність і послідовність проведення болотно-підготовчих робіт. Контролює доцільність використання запасів торфу, складає щорічний баланс корисних копалин (торфу) та баланс виробничих потужностей, домагаючись повного використання виробничих потужностей. Бере участь у проведенні експериментальних робіт щодо освоєння нових технологічних процесів, машин та впровадження їх у виробництво. Аналізує причини браку торфу і торф’яної продукції та бере участь у розробленні заходів щодо недопущення та усунення браку торфу та торф’яної продукції.

Вносить зміни в технічну документацію в зв’язку зі змінами та коригуванням розроблених технологічних процесів і режимів виробництва. Здійснює контроль за дотриманням технологічної дисципліни на дільницях видобування торфу та правильною експлуатацією устаткування і полів добування торфу. Розробляє та бере участь у реалізації засобів підвищення ефективності удосконалення технології виробництва та готує висновки про доцільність їх використання в умовах підприємства. Складає і, в установлені строки, подає звітну і технічну документацію.

Повинен знати: технологію видобування та перероблення торфу; основне технологічне устаткування та принципи його роботи; типові технологічні процеси і режими видобування та перероблення торфу; технічні вимоги до торфу та торф’яної продукції; чинні стандарти, технічні умови та нормалі, нормативи витрат матеріалів, палива, енергії; види браку, способи його запобігання; основні вимоги організації праці при проектуванні технологічних процесів; керівні матеріали щодо розроблення та оформлення технічної документації; досвід передових вітчизняних і зарубіжних підприємств у галузі технології виробництва аналогічної продукції; основи економіки та організації виробництва; правила охорони праці та пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер-технолог (видобування торфу): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-технолога (видобування торфу) 1 категорії не менше 2 років.

Iнженер-технолог (видобування торфу) I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера-технолога (видобування торфу) II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.

Iнженер-технолог (видобування торфу) II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) та підвищення кваліфікації: для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера-технолога (видобування торфу) не менше 2 років.

Iнженер-технолог (видобування торфу): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору