Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з видобутку нафти й газу

Інженер з видобутку нафти й газу

Завдання та обов’язки. Організовує роботу експлуатаційних свердловин, об’єктів відповідно до установлених технологічних режимів. Вживає оперативних заходів щодо усунення причин відхилень від затверджених технологічних режимів. Бере участь у розробленні перспективних і поточних оперативних планів з видобутку нафти і газу. Бере участь у складанні технологічних режимів роботи експлуатаційних свердловин та інших виробничих об’єктів. Організовує своєчасне забезпечення бригад з видобутку нафти і газу необхідною технічною, технологічною та іншою документацією. Вносить зміни в технічну документацію у зв’язку зі змінами і коректуванням технологічних режимів виробництва.

Проводить паспортизацію об’єктів. Веде облік аварій, які виникли на експлуатаційних свердловинах. Бере участь в аналізі причин аварій і розробленні заходів щодо їх запобігання та усунення. Контролює якість проведення поточного ремонту свердловин, випробування нової техніки, удосконалення систем збору нафти, технології нафтовидобутку і депарафінізації. Бере участь у створенні безпечних умов праці, охороні навколишнього середовища, розробленні технічно обгрунтованих норм витрат матеріалів, палива та електроенергії. Контролює раціональне використання матеріалів.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються техніки і технології видобування, збирання нафти і газу; правила експлуатації нафтових і газових родовищ; техніку і технологію підземного і капітального ремонту свердловин; основи технології будівництва свердловин; умови виникнення технічних неполадок, аварій, ускладнень на об’єктах нафтогазопромислу, способи запобігання і ліквідації їх; спеціалізацію підрозділів, які обслуговують нафтогазопромисел; вітчизняний і світовий досвід у галузі видобутку нафти і газу; організацію оперативного обліку виробництва; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; основи трудового законодавства; основи законодавства з охорони надр та навколишнього середовища.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер з видобутку нафти й газу: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з видобутку нафти й газу I категорії — не менше 2 років.

Інженер з видобутку нафти й газу I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації, для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж за професією інженера з видобутку нафти й газу II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.

Інженер з видобутку нафти й газу II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації, для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з видобутку нафти й газу — не менше 2 років.

Інженер з видобутку нафти й газу: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору