Завдання та обов’язки. Бере участь у веденні технологічного процесу капітального ремонту свердловин, у підготовчих роботах з проведення капітального ремонту свердловин. Виконує верхові роботи з установлення насосно-компресорних та бурильних труб. Стежить за параметрами роботи промивальних насосів. Підвішує машинні і встановлює автоматичні ключі. Стежить за циркуляційною системою і очищує її від шламу. Бере участь у перевірці та проведенні змащування обладнання та інструменту; в роботах щодо оснащення і переоснащення талевої системи.
Виконує роботи з установлення труб за палець або укладання їх на містки під час спускання і підіймання бурильних і насосно-компресорних труб. Бере участь у замірюванні труб. Стежить за справністю талевої системи. Готує ключі, елеватори та автомати для загвинчування та розгвинчування труб і штанг до спуско-підіймальних операцій. Стежить за справністю маршових сходів і полатей. Бере участь у приготуванні тампонуючих сумішей та хімічних реагентів, у проведенні кислотних і гідротермічних оброблень свердловин, у проведенні ловильних, дослідних і прострілювальних робіт, в освоєнні свердловин, у проведенні канатних методів ремонту свердловин, у складанні, розбиранні та опробуванні турбобурів і вибійних двигунів.
Виконує поточний ремонт обладнання та інструменту безпосередньо на свердловинах. Веде контроль за справністю ротора з приводом, за параметрами затискувальних рідин, тампонуючих сумішей і хімреагентів. Підключає і відключає електрообладнання та освітлювальну апаратуру на свердловині. Виконує вантажно-розвантажувальні роботи. Здійснює монтаж, демонтаж та транспортування обладнання з капітального ремонту свердловин. Бере участь у проведенні вантажно-розвантажувальних робіт на свердловині.
Повинен знати: основи технології капітального ремонту свердловин; призначення і правила експлуатації обладнання, механізмів і контрольно-вимірювальних приладів, які використовуються у капітальному ремонті свердловин; порядок пуску промивальних насосів, їх конструкцію та технологію ремонту; основні знання про тампонуючі суміші, хімічні реагенти, глинясті розчини і способи їх приготування; правила роботи з кислотами та лугами; методи освоєння свердловин; схеми обв’язки обладнання; типи та розміри елеваторів, підіймальних крюків, талевих блоків, кронблоків, вертлюгів та канатів, принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів, будову підіймальних споруд і механізмів; послідовність операцій під час спускання і підіймання труб, штанг і нарощування інструменту; інструмент, що застосовується, і правила його використання; будову маршових сходів, полатей, підкранблокових майданчиків і пальців для встановлення свічок; керування противикидним обладнанням; безпечні прийоми праці.
4-й розряд
- у разі роботи на свердловинах I категорії складності.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
- у разі роботи на свердловинах II категорії складності.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією помічника бурильника капітального ремонту свердловин 4 розряду — не менше 1 року.