UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. ВИПУСК 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів

ВИПУСК 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів

Випуск 25 “Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) переопрацьований відповідно до Методичних рекомендацій щодо розроблення ДКХП з уточненням кваліфікаційних характеристик професій робітників з урахуванням змін і доповнень до змісту робіт, які виникли під впливом упровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці, нових вимог до якості продукції. У випуску враховані нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережені наступність, традиції застосування і особливості будови випуску 31 ЕТКС видання 1985 р.

У цей випуск включені кваліфікаційні характеристики окремих керівників та професіоналів, які є специфічними для даної галузі. Випуск доповнений професією “Лаборант-мікробіолог” (раніше — за випуском 01 ЕТКС).

Підвищено тарифно-кваліфікаційні розряди професій:
"Дозувальник медичних препаратів”, “Контролер продукції медичного призначення”, “Стерилізаторник матеріалів та препаратів”.
Уніфіковані однорідні за складом робіт професії “Контролер продукції медичного призначення”, “Переглядач ампул з ін’єкційними розчинами”, “Переглядач продукції медичного призначення”.

Внесені відповідні доповнення та зміни до змісту окремих кваліфікаційних характеристик.

За відсутністю на підприємствах галузі Держкоммедбіопрому України видів робіт та відповідних професій в чинний випуск не включені професії, які раніше входили до випуску 31 ЕТКС видання 1985 року: “Апаратник абсолютування”, “Апаратник виробництва гематогену та медичної жовчі”, “Апаратник виробництва рентгенівських екранів”, “Апаратник декарбоксилування”, “Апаратник єнолізації”, “Апаратник іонного обміну”, “Апаратник насичення”, “Апаратник одержання закису азоту”, “Апаратник одержання комплексних сполук”, “Апаратник одержання синтетичних гормонів”, “Апаратник одержання сполук для рентгенівських екранів”, “Апаратник оксихлорування”, “Апаратник приготування зуболікарських матеріалів”, “Апаратник циклізації”, “Виробник вітамінних соків”, “Виробник гіпсових бинтів”, “Виробник кетгуту”, “Виробник пробок”, “Готувач сумішей і мас медичного призначення”, “Заготівник напівфабрикатів перев’язувальних матеріалів”, “Закладач хірургічного шовного матеріалу”, “Зарядник інгаляторів”, “Капілярник”, “Кріпильник мандрен”, “Лаборант з вирощування медичних п’явок”, “Моделювальник штучних зубів”, “Монтувальник штучних зубів”, “Оператор мийної установки”, “Оператор наповнення шприц-тюбиків”, “Підбирач забарвлення штучних зубів”, “Плавильник (виробництво медикаментів)”, “Пресувальник перев’язувальних матеріалів”, “Промивальник гідроксалу”, “Різальник сировини”, “Розмелювач вірусної тканини та бактерійної маси”, “Стабілізаторник-дефібринувальник крові”, “Гермостатник (виробництво медикаментів, вітамінів, медичних препаратів, матеріалів)”, “Фіксаторник”, “Формувальник штучних зубів”, “Центрифугувальник (виробництво медикаментів)”, “Шліфувальник медичних виробів”, “Шпредингіст”.

Кваліфікаційні характеристики професій робітників розроблені відповідно до шестирозрядної сітки кваліфікаційних розрядів. Розряди робіт встановлені відповідно до їх складності без урахування небезпечних і шкідливих виробничих факторів, важких умов праці.

Робітники крім завдань, обов’язків та знань, які передбачені відповідними кваліфікаційними характеристиками, повинні знати, виконувати та додержувати правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, відповідні підготовчі і завершальні роботи на початку і в кінці робочого дня (зміни).

Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, встановлення і підвищення розрядів, внесення змін і доповнень викладено в Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які подані у випуску 1 ДКХП.


Повернутися до списку випусків

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору