- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Отпуск
Отпуск #108459
Вопрос от Иван (10 Июль 2018):
Проработал 11 месяцев, хочу уйти в отпуск (согласно графику отпусков) на 17 дней, но начальник отказывается подписывать заявление на отпуск, мотивируя тем, что слишком длительный отпуск и некому работать будет. Подпишет только на 14, но мне нужно 17. Также отказывается подписать отказ. В общем, никаких дел с подписями не хочет иметь, только на своих условиях.
Вправе мне отказать в 17-ти днях и дать только 14? Как выбить из начальника хоть какую-то подпись, чтобы дальше можно было действовать согласно нормативно-правовым актам.
Заранее спасибо
Ответ юриста (10 Июль 2018) :
Право працівникові на щорічні основну і додаткову відпустки повної тривалості в перший рік роботи надається після закінчення 6 місяців безперервної роботи на цьому підприємстві, в установі, організації.
У разі надання працівникові таких відпусток до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи їхня тривалість визначається пропорційно відпрацьованому часу.
Щорічні відпустки повною тривалістю до закінчення 6-місячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на бажання працівника надаються:
— жінкам — перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
— інвалідам;
— особам віком до 18 років;
— чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами;
— особам, звільненим після проходження строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення зі служби їх було прийнято на роботу протягом З місяців, не враховуючи часу переїзду на постійне місце проживання;
— сумісникам — одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
— працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах і бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;
— працівникам, які не використали на попередньому місці роботи цілком або частково щорічну основну відпустку і не отримали за неї грошової компенсації;
— працівникам, які мають путівку (курсівку) на санаторно-курортне (амбулаторно-курортне) лікування;
— батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу;
— в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.
Щорічні відпустки за другий і наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.
Черговість надання відпусток визначається графіками, що підтверджуються власником або уповноваженим ним органом і профспілковим комітетом за погодженням із профспілковим або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При упорядкуванні графіків враховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників і можливості для їхнього відпочинку.
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, погоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, зобов'язаним повідомити працівникові про дату початку відпустки не пізніше як за 2 тижні до встановленого графіком терміну.
Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вести облік відпусток, наданих працівникам. Деяким категоріям працівників щорічні відпустки надаються на їхнє бажання в зручний для них час. Такі пільги мають:
— особи віком до 18 років;
— інваліди;
— жінки — перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;
— жінки, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
— самотні матері (батьки), які виховують дитину без батька (матері), опікуни, піклувальники або інші самотні особи, котрі фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;
— дружини (чоловіки) військових;
— ветерани праці й особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
— ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту";
— батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу;
— в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.
Отже виходячи з вищевикладеного Ви маєте право на повноцінну відпустку, але треба зважати і на графік відпусток, якщо по графіку відпусток таки не буде кому працювати, то Вашу відпустку, оскільки Ви перший рік працюєте, можуть порізати на частини, але в будь-якому разі загалом надати в повному обсязі.
Отпуск, другие вопросы
Oleksandr Dryzhov (15 Июль 2024)
Доброго дня.чи можу я військовий виїхати за кордон до родини у відпустку, якщо маю депортацію в Польщі на 5років
Посмотреть ответ
Вікторія ( 4 Июль 2024)
В колективному договорі методисту ДЮСШ вказано додаткову відпустку за ненормований роб.день в кількості 6кл.дн. Працівник вийшов з профспілки 3 роки назад, але хоче взяти за 2 роки цю додаткову відпустку. Чи правомірно надати ці дні до.відпустки?
Посмотреть ответ
Вікторія (24 Июнь 2024)
Помічник вихователя має щорічну відпустку 28кл.дн, чи 24кл.дн. основної щорічної відпустки і 4 згідно колективного договору. Якщо працівник має 24кл.дн. відпустки і є інвалідом, наприклад 2 групи, то він має збільшену основну відпустку 30кл.дн., а не додаткову 6кл.дн? Як писати цей наказ?
Посмотреть ответ
Вікторія (24 Июнь 2024)
У директор ЗДО працює внутрішнім сумісником, а саме вихователем. Хто погоджує наказ на відпустку вихователя? Чи має право директор сам на себе писати наказ? Також питання.. Директору 42кл.дн відпустки(за осн.місцем роботи), а вихователю 56кл.дн.(внутр.суміснику)? Дякую за відповідь
Посмотреть ответ
Світлана (13 Июнь 2024)
Добрий день. Я мати двох дітей (16 і 9 років). З сином якому 16 років, я жінка. яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої нема запису про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері (маю витяг із статті 135). А з дочкою якій 9 років. я вдова. Питання: Яка тривалість додаткової відпустки? 10 календарних днів, чи 17 календарних днів. Наперед дякую за відповідь.
Посмотреть ответ
Ольга ( 7 Июнь 2024)
Доброго дня. В дитячому садочку займаю посаду директора і маю педагогічне навантаження в основний робочий час.чи маю відпрацьовувати години вихователя під час щорічної відпустки за основним робочим місцем?
Посмотреть ответ
Марина (27 Май 2024)
Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!
Посмотреть ответ
Знанецька Наталя (29 Апрель 2024)
Таке питання,чи маю право на відпустку від підприємства після проходження строкової служби на протязі трьох років (2021-2024) на скільки днів,чи це оплатна чи ні?
Посмотреть ответ
Знанецька Наталя (29 Апрель 2024)
Доброго дня.В мене таке питання.Син працював на підприємстві в 2021 був призваний на строкову службу, В 2024 демобілізувався чи має він право на відпустку за місцем роботи,на скільки днів? це буде опачуватись чи ні?Дякую.
Посмотреть ответ
Рита (19 Апрель 2024)
Доброго дня! Я працюю педагогічним працівником. З 2021 по 2024 р., перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також маю ще одну дитину 8 років. Скажіть, будь ласка, чи нараховувались мені соціальні відпустки по догляду за двома дітьми за час декретної відпустки (3 роки -30 календарних днів) і чи маю я їх право забрати після виходу на роботу?
Посмотреть ответ