RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Сокращение / увольнение

Сокращение / увольнение #110911

Вопрос от Тетяна (10 Сентябрь 2021):
Заклади дошкільної освіти працюють згідно Типових штатних нормативів номер 1055. Згідно з якими у закладі дошкільної освіти кількість штатних одиниць вихователів дітей дошкільного віку на одну групу, при 5-денному робочому тижні та часом роботи 10,5 годин повинна складати 1,8 ставок. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1157-10#Text Наш заклад освіти має дві групи. І вже близько 10 років виховний процес дітей здійснюють 3,6 ставки вихователів ( 1,8×2групи). У типових штатних нормативах є примітка, що якщо в закладі освіти діють одна чи дві групи, то завідувач закладу повинен три години щодня виконувати виховну роботу в групі. Завідувач нашого закладу освіти працює півтори години зранку на прийомі дітей, здійснюючи разом з медиком термометрію, наступні півтори години працює в групах протягом дня, під час прогулянок, занять, при гігієнічних процедурах. Післявчора відділ освіти надіслав наказ, згідно якого хочуть скоротити ці три години у педагогів закладу ( три години щодня - це 0,5 ставки на місяць), переклавши визовательську роботу протягом трьох годин щодня повністю на завідувача. Педагогам (їх в нашому закладі троє) залишається навантаження 3,6 - 0,5 = 3,1 ставки. В наказі вказано, що педагоги повинні письмово надати згоду на зменшення свого педагогічного навантаження. Чи законними є дії Відділу освіти по відношенню до педагогів закладу? Чи повинні ми письмово погоджуватися на зменшення навантаження? Чи повинні нам письмового довести зміни штатів закладу? Як педагоги закладу можуть себе захистити? Хочу також наголосити, що протягом 10 років в закладі працюють 3,6 ставок вихователів, і за цей час кілька разів здійснювалися перевірки КРУ. Порушень в оплаті праці та застосуванні штатних нормативів не було виявлено. Скорочення штатів, яке відділ освіти ініціює зараз більше схоже виключно на економію бюджету.

Ответ юриста (13 Сентябрь 2021) :

Доброго дня! 1. Відповідно до ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» педагогічне навантаження педагогічного працівника у сфері дошкільної освіти - це час, призначений для здійснення освітнього процесу. Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності відповідно становить: вихователя групи загального типу - 30 годин; вихователя інклюзивної групи, групи компенсуючого типу - 25 годин; асистента вихователя інклюзивної групи- 36 годин соціального педагога - 40 годин; практичного психолога - 40 годин; практичного психолога закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсуючого типу та з інклюзивними групами - 20 годин; музичного керівника - 24 години; інструктора з фізкультури - 30 годин; вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда - 20 годин; керівник гуртка - 18 годин вихователя-методиста - 36 годин на тиждень, що відповідає тарифній ставці. Розміри тарифних ставок інших педагогічних працівників закладу дошкільної освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України. Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, що передбачені у цій статті, встановлюється лише за його письмовою згодою у порядку. 2. Згідно з ч.3 та ч.4 ст. 32 КЗпП України, де зазначено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП. Також, зазначу, що зміною інших умов праці, є і скорочення педагогічного навантаження працівників середніх загальноосвітніх та інших навчально-виховних закладів. Отже, відповідно до законодавства це є істотною зміною праці про що роботодавець повинен повідомити працівників за два місяці до вступу цих змін. Також роботодавець може зменшити заробітну плату працівникам відповідно до законодавста але не менше ніж ставка, яка передбачена законодавством, а також згідно Наказу Мін. освіти керівник має привести штатні розписи у відповідність до цього наказу. Якщо Ви погоджуєтесь зі змінами у праці, звісно Ви це письмово підтверджуєте, якщо не згодні то трудовий договір припиняється згідно з п. 6 ст. 36 КЗпП.

Сокращение / увольнение, другие вопросы

    Катерина (23 Март 2024)

    Доброго дня. Цікавить така ситуація: Я працювала 5 років у школі на декретному місці а зараз виходить людина що була у декреті і мене мають звільнити так як місце для мене у школі більше немає. Скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу праці і чи отримувати моя матеріальну допомогу з втрати роботи?

     Посмотреть ответ

    Бурко (16 Февраль 2024)

    Имели ли право меня сократить если я одинокая ,у меня психически болен сын и дочке 16лет

     Посмотреть ответ

    Галина (31 Январь 2024)

    Добрий день. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. Я працюю заступником завідувача філії. В закладі 16 початкових класів - 406 дітей. 10 січня керівник мене повідомив, що відділ гуманітарної політики сказав скоротити 0,5 моєї ставки, а працювала я на 1 ставку(тобто залишити мене на 0,5 ст.). Чи правомірно без попередження посеред року скорочувати ставки? ВГП посилається на те, що в країні діє воєнний стан і попереджати не потрібно. Наказу на підпис не давали.

     Посмотреть ответ

    Карина (21 Декабрь 2023)

    Добрий день! Чи має право вчитель української мови та літератури працювали вчителем початкових класів? Якщо мене взяли на контракт на 1 рік, я сумлінно працюю, виконую свої обов'язки, чи може директор не продовжити контракт за власним бажанням? Дякую!

     Посмотреть ответ

    Олена ( 4 Ноябрь 2023)

    Добрий день. Працюю в школі вчителем. Хочу звільнитися після першого семестру. Чи маю право вчитель звільнитися посеред навчального року ? Якого змісту писати заяву?? Дякую

     Посмотреть ответ

    Дмитрий (10 Октябрь 2023)

    Здравствуйте! Работаю машинистом тепловоза на гос.предприятии .Могут ли в связи с простоем в работе из за войны сократить должность ? Спасибо заранее за ответ

     Посмотреть ответ

    Ольга (29 Сентябрь 2023)

    Вданий час в.о. директора, займаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи і маю години вчителя. Хочу звільнитись з в.о.директора та заступника з навчально-виховної роботи, залишивши лише години вчителя. Якого змісту писати заяву ?

     Посмотреть ответ

    Валентина (28 Сентябрь 2023)

    Доброго дня. Згідно трудового договору, водій (працівник) виконуючи міжнародний рейс, покинув автомобіль з вантажем за межами України. Водій здійснив перетин кордону, покинув автомобіль з вантажем і не повернувся в Україну. Яка стаття має підставу для розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця? Які необхідно мати документи, що будуть підтвердженням цієї статті? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Олена (15 Сентябрь 2023)

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

     Посмотреть ответ

    Юлія (12 Сентябрь 2023)

    Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх