RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Сокращение / увольнение

Сокращение / увольнение #111427

Вопрос от Олена ( 7 Март 2023):
Чи можу я звільнитись з роботи ,якщо я прохожу зараз атестацію?

Ответ юриста ( 7 Март 2023) :

Доброго дня! Відповідно до ст. 38 Кодексу законів про працю України, якою визначається, що працівник зобов'язаний попередити роботодавця про свій відхід у письмовій формі не менше, ніж за два тижні. На період дії воєнного стану в країні діє Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (закон 2136) який не забороняє працівнику звільнятися за власним бажанням в період війни. Якщо підприємство розташовується в районі проведення бойових дій, наймач зобов'язаний відпустити співробітника в термін, зазначений в заяві. Відповідно до ст. 4 закону 2136 передбачено особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника - з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури). Отже, у період воєнного часу, якщо працівник трудиться на важливому об'єкті інфраструктури або залучений до суспільно корисних робіт, керівництво може відхилити заяву на звільнення і не підписувати її. Якщо для звільнення за власним бажанням Ваша робота /посада не відноситься до зазнчених вище (суспільно корисні роботи, критична інфраструктура) Ви можете звільнитися за власним бажанням згідно КЗпП України (ст. 38).

Сокращение / увольнение, другие вопросы

  Галина ( 1 Июнь 2023)

  Доброго вечора! Я працюю в загальноосвітній школі вчителем хімії 26 років. З 1 вересня 2024 р. наш заклад набуває статусу гімназії, відповідно відбудеться скорочення тижневого навантаження. Директор змушує писати заяву на згоду працювати на неповне навантаження, інакше сказав: відсторонення чи звільнення. Чи можу я прохати довантажити мене, наприклад годинами математики чи географії (не за фахом), якщо в мене з цих предметів пройдена курсова перепідготовка і тренінги? І чи правомірні будуть дії директора? Дякую!

   Посмотреть ответ

  Володимир (26 Май 2023)

  Добрий день. Чи може керівник закладу передати години вчителя початкових класів на іншого вчителя початкових класів? Наприклад класному керівнику тарифікувати 20 год. , а інші 6 години (Фізичну культуру, інформатику, музику, образотворче навчання ) другому учителяю початкових класів.

   Посмотреть ответ

  Олена (22 Май 2023)

  Чи правомірно звільнити вихователя дитячого садка, пенсійного віку, який пропрацював там більш ніж 34 роки, має 64 роки. Бажає працювати надалі.

   Посмотреть ответ

  Уляна Черепанинець (23 Апрель 2023)

  В школі планується скорочення кількості початкових класів. На уроки та класне керівництво претендує 2 вчителів. 1 вчитель має диплом молодшого спеціаліста за фахом "вчитель початкових класів" та диплом магістра за фахом "вчитель початкових класів". 2 вчитель теж має диплом молодшого спеціаліста за фахом "вчитель початкових класів" та диплом спеціаліста за фахом "вчитель української мови та літератури". Обидва мають вищу кваліфікаційну категорію. Хто має переваги в даній ситуації.

   Посмотреть ответ

  Анжеліка (21 Апрель 2023)

  Доброго вечора. Працюю 4 роки на Новій Пошті. З них 1,5 роки керівник відділення. Виникла така ситуація , що за однієї помилки хочуть звільнити мене по статті за втратою довіри. Ситуація виникла у тому , що я видала посилку у кредит без присутності клієнта, але з підтвердженням коду із смс ( має бути обов’язково під час оформлення, та відправляється лише на той номер який закріплений за лбдиною) . Претензій від клієнта немає, шкоди компанї не завдано. Клієнтом був мій працівник та посилку в кредит брала для себе, але кредит оформлювали на працівника . Це було 1 березня 2023 року . 10 квітня 2023 року мені повідомили керівники інших відділень, що мене хочуть звільнити. Мені цю інформацію ніхто не повідомляв, до тих пір поки я сама не зателефонувала і Ц тлчнила цю інформацію . Мали 11 квітня передати до юрвідділу інформацію про моє звільнення. Сьогодні 21 квітня 2023 року і інфлрмації більше не має нічкої. Чи можливо так що закінчився термін, щоб можна було звільнити ми статті так як пройшло уже більше ніж 1,5 місяці після моєї помилки? Чи є законними підстави на звільнення по статті? Та чи можливо так довго вирішувати дане питання?

   Посмотреть ответ

  Анжеліка (21 Апрель 2023)

  Працюю 4 роки на Новій Пошті. З них 1,5роки керівник відділення . 1 березня зробила помилку та видала посилку у кредит без присутності клієнта поряд. Заяв ,претензій від клієнта не було . Шкоди компанії не нанесено. Самий клієнт це працівник відділення і з ним було погоджено цей кредит та підтверджено смс повідомленням. 10 квітня мені повідомили інші керівники, що мене мають звільнити. Мені інформації ніхто не надавав . Я почала сама телефонувати і дізнаватись чи це правда, мені сказали так. Сьогодні вже 21 квітня і мені до цієї миті ще не надали відповіді чи дійсно мене будуть звільняти. Просто після скоєного пройшло уде майже 2 місяці і чи можливо звільнити по статті через такий час ? Та який порядок звільнення по статті у такому випадку? Так як офіційно ніяких наказів не було, 11 квітня пали передати до юрвідділу інформацію про звільнення по статті, але на даний момент ніякої інфомації від кзомпанії не надали. Чи має бути якийсь термін для того щоб змогли звільнити по статті по втраті довіри?

   Посмотреть ответ

  Андрей (17 Апрель 2023)

  Какие могут быть последствия за неуплату налогов в течение нескольких лет?

   Посмотреть ответ

  Валентина Янкова (13 Апрель 2023)

  Працюю директором школи. У трудовій книжці запис: "Призначити директором...... у порядку переводу". Чи маю я право, після звільнення з посади директора, взяти собі ту кількість годин, яку мала до призначення на посаду директора?

   Посмотреть ответ

  Лариса (27 Март 2023)

  Доброго дня,підкажіть будь ласка,до початку війни я працювала начальником фінансового відділу громади.На даний час наша територія окупована і я знаходжусь на окупованій території.Мені запропонували написати заяву без збереження заробітної плати на час військового стану,а після того як я її написала,взяли на моє місце працівника і були внесені зміни в реєстраційні документи моєї установи в частині зміни керівника.Чи могли мене звільнити без мого відома так як я знаходжусь на окупованій території і не можу виконувати свої обов'язки?

   Посмотреть ответ

  Максим (15 Март 2023)

  Добрий день! Скажіть будь ласка, у чому може бути проблема якщо я офіційно працюю з січня 2023 року на новому місці, а з попереднього місця роботи мене офіційно звільнили у лютому 2023. До цього на попередньому місці роботи в мене був призупинений трудовий договір.

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх