Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
   1. Робота в Україні
   2. Онлайн консультація юриста
   3. Скорочення / звільнення

   Скорочення / звільнення #111427

   Питання від Олена ( 7 березень 2023):
   Чи можу я звільнитись з роботи ,якщо я прохожу зараз атестацію?

   Ответ юриста ( 7 березень 2023) :

   Доброго дня! Відповідно до ст. 38 Кодексу законів про працю України, якою визначається, що працівник зобов'язаний попередити роботодавця про свій відхід у письмовій формі не менше, ніж за два тижні. На період дії воєнного стану в країні діє Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (закон 2136) який не забороняє працівнику звільнятися за власним бажанням в період війни. Якщо підприємство розташовується в районі проведення бойових дій, наймач зобов'язаний відпустити співробітника в термін, зазначений в заяві. Відповідно до ст. 4 закону 2136 передбачено особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника - з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури). Отже, у період воєнного часу, якщо працівник трудиться на важливому об'єкті інфраструктури або залучений до суспільно корисних робіт, керівництво може відхилити заяву на звільнення і не підписувати її. Якщо для звільнення за власним бажанням Ваша робота /посада не відноситься до зазнчених вище (суспільно корисні роботи, критична інфраструктура) Ви можете звільнитися за власним бажанням згідно КЗпП України (ст. 38).

   Скорочення / звільнення, інші питання

    Олена ( 7 березень 2023)

    Чи можу я звільнитись з роботи ,якщо я прохожу зараз атестацію?

     Переглянути відповідь

    Галина Лягуша ( 9 лютий 2023)

    Працювала за контрактом директором школи, викладала 9 годин зарубіжної літератури як учитель.У школі створили пункт незламності. Відповідальною призначили мене, не внісши ніяких змін ні до посадових обов'язків ні до контракту. Винесли 2 догани по пункту незламності. Звільнили за ст.40 ч.3 не тільки як директора а й як учителя. Чи мають право мене звільнити як учителя?

     Переглянути відповідь

    Олена ( 6 лютий 2023)

    Підкажіть, будь ласка, чи правомірне рішення директора звільнити мене, якщо я знаходжусь закордоном, а вони почали працювати. Директор надала мені вибір: або звільнення за власним бажанням, або по статті за неявку на роботу на протязі 10 днів. Що робити?

     Переглянути відповідь

    Яна ( 1 лютий 2023)

    Доброго ранку! Чи може керівник закладу освіти вимагати від вчителя, який перебуває за кордоном, повернутися на своє робоче місце, якщо навчання в школі відбувається в офлайн режимі? Чи може вчитель продовжувати працювати дистанційно в такому випадку?

     Переглянути відповідь

    Катерин (10 січень 2023)

    Доброго дня , я в кінці вересня влаштувалась викладачем в коледжі , підписала договір на рік , мені не підходить заробітна плата , чи можу я звільнитись пропрацювавши майже 4 місяця

     Переглянути відповідь

    Наталя ( 5 січень 2023)

    Добрий день, проходила атестацію у 2018 році як вчитель 2 категорії , у 2023 р йду на 1 категорію , маю 150 годин підвищення кваліфікації за ці 5 років , але директор каже що кожного року протягом цих 5 років потрібно було набирати ці години , я їх набирала з 2020 , тобто за 2019 не маю , і каже що не буде атестувати , як діяти ? Дякую

     Переглянути відповідь

    Анна (13 листопад 2022)

    Добрый вечер. Я работала вкрасноградском лицее 4 и менясократили по соглашению сторон, с вязи с военным станом.

     Переглянути відповідь

    Ольга ( 4 листопад 2022)

    Доброго дня , я звільняюсь і вчора на роботі мені сказали , що вчора ще не встигли мені підписати електронну заяву так як одна людина в відпуску ,а друга не відповідає іякщо мені ще і сьогодні її не підпишуть то мені ще скажуть вийти на роботу коли їм потрібно буде . Чи можу я відмовитись виходити на роботу якщо я свої 2 тижні вже відпрацювала , і що буде якщо я відмовлюсь

     Переглянути відповідь

    Тарас (12 жовтень 2022)

    Доброго дня. Я офіційно працював в Республіці Білорусь 7 років на посаді фармацевт, звільнився 09.09.2022. Підкажіть будь ласка, чи існує на даний момент договір між країнами, який дає змогу зарахувати цей період в основний робочий стаж. І друге, скільки часу можна непрацювати, без втрати останніх років стажу? І чи можливо онлайн стати на облік в центрі зайнятості.Дякую.

     Переглянути відповідь

    Олена (20 вересень 2022)

    Працюю заступником директора в школі та маю півставки годин. У зв'язку з воєнними діями перебуваю наразі за кордоном. Отримала статус тимчасового захисту в країні ЄС від війни в Україні. З початком навчального року взяла 90 днів відпустки за свій рахунок (за новим законом від 19. 07). Проте безпекова ситуація до кінця цієї відпустки, скоріше за все, не покращиться. Чи мають право мене звільнити? Дистанційно працювати не дозволяють, хоч школа працює в змішаному режимі. Як юридично правильно написати заяву директорові після закінчення 90 днів моєї відпустки?

     Переглянути відповідь

   Шукаєте роботу?

   Шукаєте персонал?

   Часто шукають

   ↑ Вгору