- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Прием на работу
Прием на работу #111660
Вопрос от Альона (14 Февраль 2024):
Підкажіть, будь ласка, я перебувала на обліку в центрі зайнятості в 2021-2022 році, отримала десь 80 днів допомоги по безробіттю. 8 січня 2022 року народила дитину і після закінчення дії довідки по вагітності та пологах знялася з обліку по догляду за дитиною до 3 років. Дитині виповнилося 2 роки і я вирішила звернутися за допомогою до центру зайнятості в пошуках роботи. Підкажіть, будь ласка, чи можу я отримати статус безробітноі і чи повинні мені щось виплачувати в центрі зайнятості, бо з цими новими законами ніяк не розберуся. В особистому кабінеті мені пише, що дворічний період закінчився 20.09.2023 року
Ответ юриста (16 Февраль 2024) :
Доброго дня! Звісно Ви можете стати на облік, але якщо Ви дійсно плануєте вийти з відпустки по догляду за дитиною до 3-х років та бажаєте знайти роботу. Облік у центрі зайнятості передбачає бажання безробітного працювати та приступити до роботи, як така буде, а центр зайнятості сприяє пошуку роботи для безробітного та надає допомогу поки не знайде безробітному підходящу роботу. Якщо Ви бажаєте перебувати і далі у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років при цьому стати на облік у центр зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю, то так не буде. Після реєстрації та отримання статусу безробітного Вам одразу почнуть шукати роботу, а отже Ви будите їздити та проходити співбесіди. Якщо Ви відмовляєтесь від запропонованої роботи два рази Вас знімають з обліку.
Щодо розміру та виплат допомоги Державний центр зайнятості надав роз'яснення. Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, як загального так і протягом 12 місяців, які передують місяцю реєстрації особи як безробітної, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) отриманого особою перед звільненням.
Відповідно до частини першої статті 22 та частини першої статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон) застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Державний реєстр), розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 , залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд) для цієї категорії осіб: до 3 років - 50 %; від 3 до 6 років - 55 %; від 6 до 12 років - 60 %; від 12 до 18 років - 65 %; від 18 до 24 років - 70 %; від 24 до 30 років - 75 %; понад 30 років - 80 %.
Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:
перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100 %;
у подальшому - 50 %.
Для особи, страховий стаж якої становить не менше 15 років і яка протягом 15 років, що передували місяцю надання статусу зареєстрованого безробітного, не отримувала допомогу по безробіттю, під час визначення розміру допомоги по безробіттю відсотки до середньої заробітної плати (доходу), встановлені цією частиною, збільшуються на 10 %.
Частиною другою статті 22 та частиною третьою статті 23 Закону встановлено, що застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру мають страховий стаж менше семи місяців або звільнені з останнього місця роботи (служби) з підстав, передбачених пунктами 7-7-3 частини першої статті 36, пунктами 3, 4, 7 і 8 частини першої статті 40, статтями 41 (крім пунктів 5 та 6 частини першої) і 45 Кодексу законів про працю України, пунктами 3, 4, 4-1 частини першої статті 84 Закону України "Про державну службу", пунктами 6 і 10 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", пунктами 3, 3-1, 5 частини першої статті 51 Закону України "Про прокуратуру", пунктами 3-3-2 частини першої статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами, мають право на призначення допомоги по безробіттю у мінімальному розмірі, який встановлюється правлінням Фонду.
Відповідно до частини п’ятої статті 23 Закону допомога по безробіттю не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати установленої Законом України «Про Державний бюджет України».
Під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України» на 1 січня календарного року.
Прием на работу, другие вопросы
Александр ( 2 Декабрь 2024)
Добрый день, подскажите,стоял на учёте в цз,меня приняли работу через цз,вопрос,мне выплата однараз пологается
Посмотреть ответ
Павло (21 Октябрь 2024)
Доброго дня.
В коледжі заступник директора з навчальної роботи, мав навантаження 210 годин.
Наразі потрібно звільнити з посади заступника директора, та оформити на постійне місце робити з навантаженням 210 годин.
Чи є законні підстави які дозволяють оформити на постійне місце роботи викладача з навантаженням 0,29 ?
Якщо ні, то які статті закону це забороняють.
Тому що, бухгалтерія говорить що на основну роботу з таким навантаженням не можна приймати
Посмотреть ответ
Ніка (22 Сентябрь 2024)
Чи правомірне прийняття на роботу студента 4 курсу педагогічного коледжу на посаду вчителя початкових класів, за умови "кадрового голоду"?
Посмотреть ответ
Вікторія (22 Сентябрь 2024)
Чи правомірно в одному садочку підсобного працівника перевести на кухаря? Чи спочатку потрібно звільнити, а потім прийняти?
Посмотреть ответ
Вікторія (22 Сентябрь 2024)
Добрий день. Чи можливе переведення з гімназії вчителя на вихователь ЗДО (садочка), якщо одна міська рада? Якщо у вчителя є вища категорія (14 розряд), то після отримання сертифікату про підвищення кваліфікації, який буде розряд? І в які строки має бути проведена атестація?
Посмотреть ответ
олена (23 Август 2024)
Доброго дня. Працівник має диплом неповної вищої освіти, молодший спеціаліст . технік-технолог. Навчається на заочному відділенні гідрометеорологічного коледжу за професією технік-метеоролог. Чи має вона право працювати на посаді техніка-метеоролога під час здобуття даної освіти та де можна ознайомитись з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 75 Гідрологія та Метеорологія. Дякую.
Посмотреть ответ
Алина крачковская (31 Июль 2024)
Добрий день. Чи має право студент 3-го курсу педагогічного коледжу працювати логопедом (за фахом) у дитячому реабілітаційному центрі? Дякую
Посмотреть ответ
Игорь (26 Июль 2024)
В центре занятости требуют цивільно-правовий договір за 2012 год. У меня его нет. Организация в 2021 году объявила себя банкротом. На звонки не отвечает. Получить я договор не могу. В центре занятости говорят, что без него меня не зарегистрирую. Имеют ли они на это право. Что мне делать без этого договора? Получается я теперь никогда не смогу стать в центре занятости?
Посмотреть ответ
Валентина (13 Июль 2024)
Вітаю! Місяць назад влаштувалася прибиральницею в АТБ. Керуюча при прийомі на роботу віддала мені назад мою трудову (вже після перевірки з відділу кадрів) зі словами, що вона зберігається в мене. Вдома я подивилася - запису про АТБ там немає. Певно, що моя трудова могла не сподобатися керуючій або відділу кадрів, бо я багато працювала без оформлення, тому є по кілька років перерви в записах, плюс були періоди, коли часто міняла роботу. Я кілька місяців шукала роботу, тому мене влаштовує без запису в трудовій. Але хочу дізнатися, які в мене права, чи йде стаж, чи матиму лікарняні й відпустки? Де можна перевірити, за яким договором я працюю?
Посмотреть ответ
ВІКТОРІЯ ( 4 Июль 2024)
Чи можна займати в одній школі дві посади.Щиро дякую за відповідь, я написала заяву прошу прийняти мене на ставку педагог-організатора, та залишити за мною 0,5 ставки бібліотекаря гімназії. Але відповідь від керівництва була що не можу займати дві посади і тоді вони надають 0.5 ст.
Посмотреть ответ