UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Машиніст залізнично-будівельних машин

Машиніст залізнично-будівельних машин

Завдання та обов’язки. Керує залізнично-будівельними машинами різних типів і призначення (за переліком), що застосовуються під час будівництва та ремонту верхньої споруди залізничних доріг, сортувальних гірок, блокування та централізації систем на залізничному транспорті тощо. Здійснює щозмінне та технічне обслуговування залізнично-будівельних машин. Виявляє й усуває несправності у їх роботі, перевіряє справність систем і вузлів. Бере участь у плановому запобіжному ремонті машин, що обслуговує.

Повинен знати: будову, призначення, технічні характеристики машини, якою керує; правила й інструкції щодо її монтажу та демонтажу, експлуатації та ремонту; способи виявляння причин несправностей та їх усунення; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та електричної енергії, сорти та властивості масел, палива, що застосовуються, правила їх зберігання; інструкції щодо забезпечення безпеки руху поїздів під час проведення колійних робіт, сигналізації, руху поїздів та маневрової роботи; правила технічної експлуатації залізничних доріг; технічні вимоги до виконання залізнично-будівельних робіт та їх якості; слюсарну та електротехнічну справи будівельних чи інших подібних за складністю машин та правила експлуатації електричних установок.


4-й розряд

Керує ланкорозшивальною машиною під час спорудження та ремонту верхньої споруди залізничних колій.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Керує: вирівнювально-підбивально-оздоблювальною машиною (окремі робочі вузли, механізми та дизель-генераторна силова установка); думпкаром; ланкоскладальною і розкладальною роз’єднувальною машиною (окремі вузли і механізми); колієпідіймачем; колійною стругою; рейкоукладальником; рихтувальною машиною (знімною); снігозбиральною та збиральною колійною машиною без електричного керування; укладальником вузької колії; укладальником широкої колії (вантажопідіймальна та тягова лебідка укладального або навантажувального крана); хопердозатором; щебенеочищувальною (баластоочищувальною) машиною (окремі робочі вузли, механізми та силові установки).

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом залізнично-будівельних машин та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Керує: баластувальною машиною; вирівнювально-підбивально-оздоблювальною машиною; виправно-підбивально-рихтувальною машиною; колійною рейкозварювальною машиною; котлованокопачем; ланкоскладальною і ланкорозкладальною машиною на коліях з рейками важкого типу; машиною для закріплювання і змащування клемних і закладних болтів; укладальником широкої колії (лебідка для перетягування пакетів райкових ланок і пересування моторної платформи); рихтувальною машиною (крім знімної); щебенеочищувальною машиною; шпалопідбивальною машиною.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом залізнично-будівельних машин та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 5 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору