UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер станційного устаткування телеграфного зв’язку

Електромонтер станційного устаткування телеграфного зв’язку

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у поточному обслуговуванні телеграфних каналів, пристроїв, апаратури, устаткування (перевіряє телеграфні канали “на себе”, “в лінію"; перевіряє якість перфорації і протяжки перфострічки через пристрій вводу інформації, якість шрифту, кроків і поля перфострічки, швидкість телеграфування телеграфних апаратів). Перевіряє і ремонтує шнури. Замінює несправні канали резервними, організовує обхідні канали. Здійснює випробування на “коротке замикання” та обрив кабельних пар.

Вимірює рівні на прийомі та на передачі в каналах систем тонального телеграфування (ТТ). Знімає показання лічильників (приладів контролю режиму температури та вологи, витрат струму і т. ін.). Виконує нескладні профілактичні роботи та усуває виявлені дефекти в електромеханічних телеграфних апаратах і комутаторному устаткуванні. Виконує профілактичні перевірки перехідних пристроїв. Перевіряє та замінює запобіжники, шнури, сигнальні лампи, перевіряє якість паяння. Чистить, миє, здійснює механічне регулювання деталей телеграфних апаратів, автоконсолей із заміною деталей. Ремонтує штепселі, кнопки, клавіші, ключі, мікротелефонні гарнітури та ін.

Бере участь у ремонті електричної частини телеграфних апаратів, концентраторів, комутаторів. Виконує нескладні монтажні роботи на вимкненому телеграфному устаткуванні. Виконує нескладні слюсарні роботи. Здійснює реставрацію і виготовлення окремих деталей. Фарбує стрічку телеграфних апаратів. Веде технічну документацію на виконану роботу, веде картотеку на пошкодження устаткування, заносить повідомлення про пошкодження в паспорти на устаткування. Оформляє графіки профілактичних робіт, технологічні карти, технічну документацію.

Повинен знати: будову, принцип роботи, структурні схеми обслуговуваного телеграфного устаткування; призначення та правила користування найпростішими вимірювальними приладами (вольтметром, амперметром, омметром тощо); правила та інструкції з технічної експлуатації обслуговуваного устаткування та апаратури; принципи телеграфування; загальне уявлення про джерела живлення; основи електротехніки; порядок ведення технічної документації.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


4-й розгляд

Завдання та обов’язки. Здійснює поточне обслуговування устаткування комутаційних станцій, апаратури ущільнення та кінцевої телеграфної апаратури. Контролює стан обслуговуваного устаткування та апаратури. Контролює дію напрямків телеграфного зв’язку за допомогою простих контрольно-вимірювальних приладів та інструментів і візуально. Виконує профілактичні роботи й перевірки електромеханічного устаткування, приладів і апаратури за затвердженим графіком. Перевіряє земні блоки, передавачі, блоки живлення, систему блокування, систему ТТ “на себе”, комутовані телеграфні канали, лінії міської телефонної мережі на відповідність встановленим нормам.

Перевіряє кінцеве телеграфне устаткування за заявками технічного персоналу, перевіряє наявність автовідповідача на телеграфних апаратах, на робочих місцях прийому телеграм і т. ін. Приймає заявки про пошкодження та на незадовільну роботу телеграфного устаткування і апаратури з робочих місць телеграфістів кінцевих пунктів та абонентів станції. Визначає місця (дільниці) і характер пошкодження шляхом огляду апаратури та устаткування і за допомогою аналізу тексту телеграм, шляхом перевірки відповідності автовідповідача до формату, перевіркою кінцевого устаткування “на себе”, випробуванням з’єднувальних ліній з міською телефонною мережею, міжміською телефонною мережею, підрозділом телеграфних каналів.

Виконує необхідні перевірки і вимірювання параметрів за допомогою простих контрольно-вимірювальних приладів. Відновлює дію напрямків телеграфного зв’язку, усуває пошкодження в устаткуванні та апаратурі шляхом блокування несправного устаткування та заміною несправних блоків резервними. У разі нескладних пошкоджень організовує обхідні напрямки телеграфного зв’язку, оформляє передачу пошкодженого устаткування.

Після усунення пошкоджень контролює роботу устаткування на відповідність встановленим нормам. Вимірює електричні параметри апаратури та устаткування після ремонту і передає його до експлуатації. Ремонтує телеграфні апарати та приставки автоматики до електронних апаратів. Збирає та регулює вузли стартстопних апаратів. Виконує прості кросирувальні й монтажні роботи. Фарбує стрічки телеграфних апаратів різних систем.

Повинен знати: електричні, функціональні і монтажні схеми обслуговуваного телеграфного устаткування та апаратури; принципи комутації; схеми проходження всіх видів з’єднань; схеми електроживлення і сигналізації; порядок проведення вимірювань і випробувань телеграфних каналів; методи й способи регулювання; призначення і правила користування найбільш поширеними контрольно-вимірювальними приладами; інструкції про порядок усунення пошкоджень і обліку заявок; електричні норми на параметри каналів; установлені норми на роботи з обслуговування і ремонту устаткування; способи монтажу, паяння і вимоги до їх виконання; Правила технічної експлуатації устаткування телеграфного зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного устаткування телеграфного зв’язку 3 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Виконання профілактичних перевірок електромеханічного устаткування та усунення нескладних пошкоджень на ньому; вимірювання електричних параметрів апаратури після ремонту; перевірка блоків живлення.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює поточне обслуговування телеграфних комутаційних станцій та підстанцій різних типів, апаратури ущільнення та кінцевої телеграфної апаратури. Виконує профілактичні роботи на обслуговуваному устаткуванні за затвердженим графіком згідно з регламентом, технічними картами та інструкціями. Виконує технічне обслуговування регістрового устаткування. Приймає заявки на усунення пошкоджень телефоном. Виявляє і локалізує місця (дільниці) пошкодження на устаткуванні.

Аналізує сигнали про припинення зв’язку, здійснює випробування абонентських з’єднувальних ліній, перевіряє абонентські комплекти, перехідні пристрої, абонентські установки на процент викривлення, перевіряє наявність тривалості сигналів взаємодії і т. ін. Усуває пошкодження середньої складності на апаратурі та устаткуванні електромеханічного типу (пошкодження на викличних приладах, телеграфних апаратах, у блоках живлення систем ТТ під час перемикання на резервне джерело, в моторних ланцюгах електронних апаратів і викличних пристроях, в телеграфних ланцюгах і ланцюгах живлення, в імпульсних пристроях і абонентських лічильниках, службових телеграфних зв’язках і т. ін.).

Здійснює блокування зіпсованих приладів, організовує заміну резервною апаратурою, блоками, організовує обхідні напрями зв’язку. Приводить електричні і механічні параметри апаратури й пристроїв у відповідність до встановлених норм. Контролює відновлення дії зв’язку, працездатність обслуговуваного устаткування після усунення пошкоджень. Виконує повне механічне та електричне регулювання і настройку електромеханічних телеграфних апаратів, електромеханічних вузлів електронних апаратів, викличних приладів, комутаційного устаткування; номеронабирачів і т. ін.

Чистить ламелі багаторазового поля. Перевіряє роботу устаткування після ремонту. Виконує електричні виміри резервної апаратури ущільнення, факсимільної апаратури тощо на відповідність технічним вимогам. Перевіряє прилади на стендах. Керує процесом відновлення працездатності кінцевого телеграфного устаткування систем ТТ. Настроює службовий телеграфний зв’язок. Бере участь у відкритті нових або резервних напрямків телеграфного зв’язку. Виконує перестановку устаткування в кінцевих пунктах та у абонентів.

Бере участь у закритті діючих напрямків телеграфного зв’язку. Бере участь у проведенні середнього ремонту електромеханічних телеграфних апаратів Т-53, Т-100, Т-63, РТА-80, F-2000, “Астра” та інших, їх електродвигунів та електромеханічної частини електронних апаратів. Виконує функції диспетчера в ремонтному центрі. Здійснює капітальний ремонт електродвигунів телеграфних апаратів однієї системи. Виконує монтажні роботи підвищеної складності, які не потребують зміни діючих систем. Виконує токарні і слюсарні роботи під час ремонту телеграфних апаратів, концентраторів, комутаторів; запасні частини до кінцевого телеграфного устаткування, намотує трансформатори, дроселі, котушки індуктивності тощо. Виготовляє стенди.

Повинен знати: принцип організації дистанційного живлення і сигналізації; способи випробування та електричного регулювання обслуговуваної телеграфної апаратури, устаткування; електричні й монтажні схеми телеграфної апаратури, устаткування; принципи складання монтажних схем; призначення і принцип дії контрольно-випробувальної апаратури; норми простою; Правила технічної експлуатації устаткування телеграфного зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного устаткування телеграфного зв’язку 4 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Технічне обслуговування регістрового устаткування; виконання монтажних робіт підвищеної складності.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує поточне обслуговування магістральних (включаючи міжнародні) телеграфних каналів, орендованих каналів, напрямків зв’язку, включених у центр комутації повідомлень (ЦКП), групової каналоутворюючої апаратури, кінцевої апаратури, яка встановлена у абонентів, координатного устаткування комутації каналів, апаратури передачі даних, факсимільного устаткування. Обслуговує телеграфні апарати різних типів, в тому числі електронні, факсимільні апарати, викличні прилади різних типів та марок, апаратуру ТТ. Обслуговує контрольно-випробувальні і вимірювальні прилади, розшифровує кодовані значення показників працездатності устаткування.

Виявляє та усуває складні пошкодження в устаткуванні та апаратурі, що обслуговується (пошкодження магістрального складеного каналу, в багатократних полях стативів групового та лінійного пошуку, в лінійних трактах комутаційного устаткування, в апаратурі передачі даних, в блоках, платах, кінцевому устаткуванні тощо). Перевіряє параметри каналів з використанням випробувальних столів. Організовує обхідні напрямки зв’язку в разі пошкодження. Усуває пошкодження в контрольно-вимірювальній і перевірній апаратурі.

Перевіряє устаткування, апаратуру на відповідність установленим нормам після усунення пошкодження. Бере участь у ремонті електронного устаткування та апаратури. Виконує середній ремонт електромеханічних телеграфних апаратів і їх електродвигунів та електромеханічної частини електронних апаратів. Бере участь у настроюванні і тренуванні нового устаткування, у відкритті нових систем ТТ на станції, у кінцевих пунктах, на АТС (виконує монтаж, перевірку і налагодження режимів живлення, телеграфних ланцюгів, групового і генераторного устаткування, каналів ТЧ, вимірювальних фізичних ланцюгів, складає паспорти на системи ТТ і канали ТЧ, карти комутації, кабель-плани, заповнює формуляри на нове устаткування і т. ін.).

Встановлює та обладнує абонентські пункти. Здійснює вхідний контроль нової апаратури, приладів та устаткування, яке повертається після ремонту. Настроює генератори, фільтри, приймачі, передавачі, підготовляє матеріали для рекламації. Виконує складні монтажні роботи, кросирувальні роботи на ПСП (проміжна стойка переключення) будь-якої складності. Визначає потреби на матеріали, запасні частини та інструменти. Комплектує ремонтні комплекти на обслуговуване устаткування. Керує електромонтерами, які виконують усі види робіт на устаткуванні та апаратурі (ремонтно-технічне обслуговування, відновлення дії систем, каналів, апаратури і т. ін.).

Повинен знати: електричні й монтажні схеми обслуговуваного устаткування; схеми загальностанційної сигналізації; схеми обхідних напрямків зв’язку; методи настроювання, тренування і вимірювання параметрів устаткування, що знаходиться в експлуатації, основи теорії зв’язку, основи обчислювальної техніки та інформатики; Правила технічної експлуатації устаткування телеграфного зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного устаткування телеграфного зв’язку 5 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Настройка генераторів, фільтрів, приймачів, передавачів; ремонт електромеханічних телеграфних апаратів.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує та виконує позапланові ремонти електронного устаткування на базі обчислювальної техніки. Ремонтує складне електронне устаткування з використанням діагностичного устаткування. Ремонтує ТЕЗ (типові елементи заміни) в блоках електронних телеграфних апаратів, терміналів, вимірювальної апаратури, телеграфних станцій, усіх типів каналоутворюючого устаткування. Здійснює технічний огляд окремих вузлів і пристроїв, контроль і діагностику параметрів та надійності електронних елементів устаткування.

Здійснює тестові перевірки з метою своєчасного виявлення пошкоджень. Розбирає, ремонтує, налагоджує периферійні пристрої (дисководи, принтери, друкувальні голівки тощо). Усуває складні пошкодження в координатному устаткуванні. Налагоджує, тренує та встановлює нове електронне технологічне устаткування та контрольно-випробувальну апаратуру. Виконує особливо складні монтажні роботи під час установлення нового устаткування і реконструкції діючого.

Настроює особливо складне устаткування та апаратуру на базі засобів електронно-обчислювальної техніки: багатоканальну електронну каналоутворюючу апаратуру, апаратуру контролю телеграфних каналів, кінцеве електронне устаткування телеграфного, факсимільного зв’язку та передачі даних і вимірювальну апаратуру. Керує електромонтерами, які виконують усі види робіт на устаткуванні та апаратурі.

Повинен знати: основи теорії зв’язку; принцип дії електронної апаратури та устаткування; монтажні схеми обслуговуваного устаткування; основи обчислювальної техніки та інформатики; способи захисту мікросхем від впливу статичної напруги; Правила технічної експлуатації устаткування телеграфного зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного устаткування телеграфного зв’язку 6 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Усунення складних пошкоджень в координатному устаткуванні; ремонт складного електронного устаткування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору