UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Садовод

Садовод

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Збирає, виносить та переробляє на мульчу гілки, кору, листя, сучки в садах, розсадниках, ягідниках і на суничних плантаціях. Обв’язує від зайців та інших гризунів молоді дерева. Виконує роботи із запобігання примерзанню, випріванню. Накриває на зиму з влаштуванням каркасів і без них, знімає, прикриває та розбирає каркаси. Забезпечує робочі місця садивним матеріалом, добривами та інвентарем. Знімає обв’язки з окуліровок та прищеплень, прикопує живці, саджанці та сіянці на зимове зберігання. Протирає штамби перед окуліруванням. Притінює та трамбує сніг у пристовбурних кругах. Садить плодово-ягідні сіянці, живці, саджанці, дички. Виконує формування крон молодих та обрізує плодоносні дерева. Збирає урожай з дерев зерняткових, кісточкових порід та ягід. Сортує плоди і ягоди. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила користування ручним садовим інвентарем під час виконання найпростіших робіт у плодорозсадниках та садках; правила підготовки саджанців до окулірування, прищеплення та їх проведення: прикопування живців, саджанців на зимове зберігання; правила прищипування (пінцирування) пагонів; формування крон молодих та плодоносних дерев, знімання плодів з дерев зерняткових та кісточкових порід, збирання ягід; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. 1. Набирання, піднесення та розкладання сіянців, саджанців, живців та іншого садивного матеріалу. 2. Обрізування коріння та крони саджанців, сіянців, дичок та декоративних кущів перед садінням. 3. Перевірка рослин після механізованого садіння. 4. Вирізування пагонів, підрізання верхівок рослин. 5. Вирізування слабких, сухих та зламаних гілок саджанців плодових та ягідних культур.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Насаджує та підсаджує плодово-ягідні, декоративні культури саджанцями. Формує та обрізує кущі ягідників, троянд, декоративних та лікарських рослин. Зрізує дички та сіянці на колючку та вічко. Зав’язує окуліровки та прищеплення із замазуванням садовим варом. Вирізує колючки в однорічок та в кроні саджанців. Обрізує для формування крони одно- та дворічних саджанців. Викопує і насаджує саджанці великорозмірного садивного матеріалу гідробуром. Виконує всі роботи з вирощування садових та лісових культур. Доглядає за насадженнями. Збирає смородину, аґрус, малину та інші ягідні культури за допомогою машин. Обслуговує машини та лінії для товарної обробки плодів. Проводить сортування, калібрування, діагональне, шарове і пряморядне укладання. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила користування знаряддями та інвентарем на кінно-ручних роботах; способи високопродуктивного використання машин та знарядь, встановлення їх у робоче чи транспортне положення; способи очищення, змащування і регулювання робочих органів; способи ліквідації невеликих дефектів; прогресивні методи технології садівництва і ягідництва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією садовода 3 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Оранка суцільна в міжряддях садів і багаторічних насаджень, на великих схилах, землях, покритих кущами. 2. Нарізування і загортання борозен плугом чи підгортальником під час садіння сіянців, саджанців. 3. Завалювання живців під час садіння. 4. Культивування і розпушування ґрунту в міжряддях. 5. Підорювання та виорювання плодових і лісових сіянців та саджанців. 6. Садіння та підсаджування плодово-ягідних саджанців. 7. Формування та обрізування кущів ягідників, декоративних та інших рослин. 8. Викопування саджанців плодових, декоративних та лісових культур.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Обробляє гербіцидами та іншими отрутохімікатами плодові, декоративні і лісові культури. Оббризкує та обпилює отрутохімікатами та гербіцидами. Прищеплює, окулірує плодові, декоративні і субтропічні культури в розсадниках, а також у плодоносних садах. Обрізує крону молодих і плодоносних дерев. Заготовляє горіхи та інші плоди деревних і чагарникових порід з дерев висотою понад 5 м. Проводить роботи із введення і освоєння науково обґрунтованої системи землеробства та інтенсифікації садівництва. Організовує виконання заходів з підвищення урожайності садів, раціонального використання мінеральних добрив, пестицидів, регуляторів росту. Упроваджує інтенсивні технології вирощування і збирання плодових культур. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: агротехніку вирощування плодових садів; морфологічні та біологічні особливості плодових рослин; районовані сорти плодових культур; прогресивні методи технології виробництва, застосування мінеральних і органічних добрив; методи визначення потреби рослин в елементах живлення; систему заходів боротьби зі шкідниками та хворобами плодово-ягідних культур; календар робіт у саду; високопродуктивне використання машин та знарядь, найважливіші показники виробничого завдання; норми виробітку та діючі умови оплати праці; напрями підвищення продуктивності праці та якості продукції, що виготовляється; роль робітника у зниженні витрат матеріалів, енергії; основні поняття про собівартість продукції, прибуток та госпрозрахунок; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією садовода 4 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Робота на сівалках, саджалках, розсадо- та лісосадильних машинах під час садіння сіянців, саджанців і живців. 2. Робота шлангувальника під час забирання аміачної води, розчинів хімікатів та внесення їх у ґрунт під час оброблення насаджень. 3. Обрізування крони молодих і плодоносних дерев. 4. Прищеплювання та окулірування плодових культур у розсадниках і в плодоносних садах. 5. Обприскування, обпилювання насаджень гербіцидами та отрутохімікатами.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору