UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керiвники
  4. Командир вiддiлення (гiрничорятувального)

Командир вiддiлення (гiрничорятувального)

Завдання та обов’язки. Керує особовим складом під час несення служби, виконання гірничорятувальних робіт (в тому числі з використанням засобів захисту органів дихання та спеціального спорядження) на обслуговуваних об’єктах, перебуваючи безпосередньо в аварійній зоні. Забезпечує: виконання технічних, профілактичних та інших робіт на обслуговуваних об’єктах під час оцінки стану їх протиаварійного захисту і здійснення заходів для його підсилення й підвищення особистої професійної майстерності; розвідування аварійних виробок і зон; рятування людей; гасіння пожеж активним способом, зведення ізоляційних, водостійких та фільтрувальних споруд, постійних та тимчасових перемичок; розгазування гірничих виробок та відновлення вентиляційних пристроїв, відбір проб рудникового повітря й замір параметрів шахтової атмосфери; розбирання завалів, відбудову виробок, проведення й кріплення пошукових і рятувальних печей; доставку аварійних матеріалів і обладнання гірничими виробками; інформацію командного пункту про аварійну обстановку й хід гірничорятувальних робіт; ескізування місця проведення робіт і виявлення постраждалих; виконання інших разових доручень командного пункту.

Бере участь: в оцінці аварійної ситуації й забезпеченні безпечного ведення гірничорятувальних робіт; у розрахунках витрат кисню й часу перебування в загазованій атмосфері та в зонах високої температури. Контролює: дотримання особовим складом розпорядку дня, графіків професійної підготовки, тактичних навчань і тренувань в обслуговуваних та навчальних шахтах, теплових камерах, на полігонах і тренажерах; перевірку, профілактичний ремонт і налагодження гірничорятувальної техніки для використання в аварійній ситуації, виконання господарських та інших робіт у підрозділі.

Повинен знати: положення, інструкції й статути, які регламентують діяльність підрозділу; правила експлуатації, перевірки й використання киснево-дихальної, теплозахисної, оживлювальної апаратури, приладів контролю складу рудникового повітря, вимірювання його витрат, температури й вологості, засобів оперативного зв’язку й іншого гірничорятувального оснащення; плани ліквідації аварій обслуговуваних об’єктів та під’їзні шляхи до них; правила й норми охорони праці, промислової санітарії й протипожежного захисту; адресні дані, рівень підготовки й особисті якості кожного підлеглого.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж підземної роботи у вугільній промисловості не менше 2 років. Придатність за станом здоров’я й результатами стажування до роботи з використанням засобів захисту органів дихання та спеціального спорядження.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору