UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Управління персоналом
  3. Підбір персоналу
  4. Відбір персоналу: десять способів.

Звичайно, ідеально, коли пошук персоналу - процес, наперед добре спланований і продуманий, коли проведені дослідження оптимальних шляхів підбору. Проте дуже часто буває так, що потреба виникає в останню мить і все повинно вирішуватися щонайшвидше.

Відбір персоналу: десять способів.

Саме у такій ситуації треба наперед знати як мінімум декілька способів, за допомогою яких можна шукати людей.

З опитаних нами лінійних керівників середніх і невеликих компаній більше п'ятдесяти відсотків не знають точно, як і де можна отримати інформацію про необхідних фахівців, окрім як у друзів - знайомих або в результаті розміщення реклами. Менеджери по персоналу або ті, хто постійно займається підбором кадрів, проявили велику обізнаність. Хоча із-за постійних змін на ринку праці багато хто все одно не може зорієнтуватися і правильно оцінити рейтинг рекрутингових, кадрових агентств, спеціалізованих видань, сайтів і т.д.

Цікаво і інше. Головною проблемою для багатьох виявилася побудова відносин, пов'язаних з підбором персоналу, усередині компанії, грамотна постановка завдання і ефективність комунікації. Так само складно було визначити критерії вибору способів пошуку персоналу.

Є декілька принципових підходів до рішення задачі пошуку персоналу

Для когось пріоритетна якість, витрати не грають істотної ролі. Хтось цікавиться ціною, а все інше - неважливо. Деяким важливо заощаджений час (зазвичай це стосується керівників) Комусь цікавий оптимальне поєднання декількох параметрів.

Як шукати персонал БЕЗ ЯКИХ-НЕБУДЬ ВИТРАТ? Є декілька способів. Один з них, найпростіших - розміщення інформації про вакансії в Internet. Існують безкоштовні сайти, де можна помістити скільки завгодно вакансій і часто їх міняти. Чи ефективно це? Так. Але залежить ефективність від того, хто Вам потрібен. Якщо позиція типова, достатньо звичайна або якщо Вам потрібний програміст, то, швидше за все, відгук буде вельми активним і можна буде таким чином закрити вакансію.

У тих випадках, коли необхідний рідкісний фахівець або професіонал високого рівня, швидше за все, Internet не допоможе. Можна також шукати розміщені в Internet резюме. Цей спосіб вимагає значних часових витрат і застосовується приблизно в тих же випадках, що і розміщення вакансії в Internet. Потрібно ще мати на увазі високий ступінь "вичерпності" інформації про кандидатів через Internet. Приблизно одні і ті ж люди протягом тривалого періоду отримують і розміщують інформацію. Тому на перше оголошення про вакансію Ви отримаєте відгук набагато значніший, ніж на п'яте.

Зворотний бік медалі: якщо Ви шукайте роботу, то можете розміщувати інформацію про себе на сайтах, і вельми велика вірогідність того, що Вас знайдуть. Якщо регулярно відвідувати спеціалізовані сайти, можна знайти дуже багато пропозицій, які можуть більше ніде не з'являтися.

Так само можна використовувати газети безкоштовних оголошень. Як не дивно, в них реально знайти немало цікавого, і дані розділи варто читати.

Ще один беззатратний спосіб - робота з вузами і професійними асоціаціями, курсами підвищення кваліфікації і різними професійними школами. Це чудові способи. Можна отримати хорошого фахівця на перспективу і заразом професійний відгук про нього від викладачів. Єдина проблема - час, який потрібний на здійснення цього способу. Тому, якщо Ви знаєте наперед про потребу у фахівцеві, є сенс звернутися в профільні вузи або на курси.

Чудовий спосіб - робота з рекомендаціями. Причому не тільки особистими. Особисті рекомендації можуть привести до необ'єктивності, до якихось непотрібних зобов'язань. А ось професійні рекомендації - справа інша. Якщо Вас обслуговують аудитори - вони можуть порекомендувати Вам досвідченого головного бухгалтера. Юридичні компанії - юриста, дилери - менеджера з продажу. База даних, яка зазвичай накопичується в компанії, також може служити джерелом професійних рекомендацій.

Два останні способи наводять на думку: якщо Ви хороший професіонал, то велика вірогідність, що Вас порекомендують в цікаву компанію. Ніколи не нехтуйте широким колом знайомств в професійній сфері. Потрібно бути помітним, і тоді, можливо, шукати стануть Вас.

Припустимо, що всі попередні способи Вам не підійшли або не принесли результату. А бюджету на підбір персоналу немає. Що робити?

Можна звернутися в кадрові агентства, що займаються працевлаштуванням. Можливо, вони зможуть в своїй базі знайти тих людей, які Вам цікаві. Але зверніть особливу увагу на нюанси.

Ще один спосіб - самим зайнятися "полюванням за головами", або прямим пошуком. Це є сенс робити, коли йдеться про вакансії досить високого рівня або про рідкісних фахівців. Спосіб дуже ефективний, дозволяє "переманювати" саме тих, хто Вам цікавий. Але... Щоб займатися "полюванням за головами", потрібно мати хорошу підготовку і, крім того, пропонувати щось дуже конкурентоздатне: рівень зарплати, або перспективи зростання, або навчання, або щось інше. Навчитися "полюванню за головами" в принципі можна, але спочатку варто зважити, чи коштує гра свічок.

Ну і, нарешті, уявимо собі, що у Вас є цілком пристойний бюджет на підбір персоналу. Як розпорядитися грошима?

Є два хороші варіанти. Перший - дати рекламні оголошення у видання або на добре розкручені платні сайти.. Здається, просто? Насправді вибрати видання, сформулювати спочатку завдання, а потім - текст реклами, забезпечити хороший прийом і обробку інформації зовсім не так просто

А що варто читати, якщо Ви шукайте роботу? Ви на правильному шляху, раз читаєте цю статтю. Є і інші спеціалізовані видання на ринку праці. Чим більше газет Ви читаєте, тим більше шансів, що знайдете щось підходяще.

Другий варіант - звернення в рекрутингові агентства. Вони зазвичай працюють "по факту", тобто оплата послуг проводиться тільки після успішного виконання замовлення. Отже Ви майже нічим не ризикуєте. Отже вибір агентства, постановка перед ним завдання і обговорення умов - окрема важлива тема.

Способів багато. Всі вони мають різні плюси і мінуси. Що вибрати? Можна вибирати самим, можна звертатися за консультацією. У будь-якому випадку аналізувати ситуацію треба вельми ретельно, враховуючи всі чинники.


Світлана Іванова, "Управління персоналом"


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору