Залежно від сфери діяльності, список обов'язків фахівця з ЗЕД може бути разним. Менеджер, що працює в компанії-імпортері, - це, простіше кажучи, закупник або байєр. Фахівець, що працює в експорті, - переважно продавець. У цьому криється основна відмінність двох різновидів професії.
Торгові компанії.
Почати кар'єру можна, будучи ще студентом старших курсів. В цьому випадку вас, швидше за все, чекає позиція асистента фахівця з ЗЕД. Наступний крок - позиція економіста відділу ЗЕД. Сходинкою вище знаходиться провідний фахівець з ЗЕД. Потім йде заступник керівника відділу ЗЕД. І, нарешті, керівник відділу ЗЕД.
Вища економічна освіта. Спеціальність "Світова економіка".
А ви знаєте, що професія фахівця з ЗЕД не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Фахівець з ЗЕД, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Фахівець з ЗЕД не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Фахівець з ЗЕД – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати фахівця з ЗЕД, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.