Щоб розводити бджіл, необхідно навчитися спілкуватися з ними, мати спеціальний інвентар, бути в курсі сучасних технологій бджолярства. Крім знання біологічних особливостей бджіл, важливо розбиратися і в польових квітах, сортах меду, в способах переробки воскової сировини.
Заняття бджільництвом сильно міняє спосіб життя людини. Бджоли не виносять різких неприємних запахів, зокрема парфюмерії, алкоголю і тютюну.
Фермерські господарства, власні пасіки.
Ви можете влаштуватися на роботу бджолярем у фермерське господарство і отримувати 300-400 у.о в місяць. А можете зайнятися підприємництвом. Сьогодні переважна більшість домашніх бджіл в Україні належать приватним особам. В цьому випадку доходи залежатимуть від розміру виробництва.
Бджолярів готують в сільськогосподарських академіях і технікумах.
А ви знаєте, що професія бджоляра не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Бджоляр, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Бджоляр не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Бджоляр – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати бджоляра, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.