Спортивний тренер
Спортивний тренер керує тренуваннями спортсменів, готує їх до змагань. Саме спортивний тренер приводить спортсмена на вищу сходинку п'єдесталу пошани. Основні завдання тренера: вивчити та максимально використовувати індивідуальні фізичні та психологічні ресурси спортсмена; грамотно розподілити навантаження, інтенсивність і режим тренувань, щоб спортсмен встигав відновитися до вирішальному старту; підібрати найбільш ефективні засоби і методи фізичної, технічної, тактичної, психологічної та теоретичної підготовки для досягнення кращих результатів; слідкувати за станом здоров'я спортсмена, підтримувати емоційно і настроювати на перемогу.
Специфіка роботи спортивним тренером:
Плюси професії:
- Принадність роботи тренера - бачити результат своєї праці.
Мінуси професії:
- У тренерів, як правило, єдиний вихідний - неділя. Якщо ж наближається чемпіонат, то вихідні та свята скасовуються. Звичайна справа - відрядження, виїзди на збори. Li>
Робота для спортивного тренера:
Спортивні клуби, секції, фітнес-центри та інші фізкультурно-спортивні організації.
Особисті якості:
Здорове честолюбство, бажання досягти результатів, виховати чемпіона; терпіння - тренувальний процес вимагає довгих років підготовки; цілеспрямованість і самоконтроль для об'єктивної оцінки своїх успіхів і промахів; готовність підвищувати кваліфікацію, самоудосконалюватися; справедливість (особливо при роботі з дітьми).
Зарплата і перспективи професії спортивного тренера:
Зарплати тренерів можуть відрізнятися в рази. Одна справа бути дитячим тренером в одній з державних спортивних шкіл та отримувати близько 170 у.о. на місяць, зовсім інша - тренувати збірну України з футболу з зарплатою 2 млн. доларів на рік Тому тренеру потрібно бути морально готовим до невеликої зарплатні.
Профільна освіта:
Хороший старт для тренерської кар'єри - навчання у спеціалізованому спортивному вузі.
Додатково:
Для того, щоб стати спортивним тренером, необхідна не тільки фізична підготовка. Успішними тренерами стають колишні спортсмени, працівники спортивного бізнесу, а також ті, хто в минулому займався спортом на аматорському рівні.
Щоб почати роботу спортивним тренером, найкраще закінчити спортивний вуз, наприклад:
А якщо ви плануєте побудувати кар'єру в спорті за кордоном, без іноземної мови вам не обійтися. Вивчити іноземну мову можна на курсах мов:
Робота спортивним тренером в Україні:
А ви знаєте, що професія спортивного тренера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Спортивний тренер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Спортивний тренер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Спортивний тренер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати спортивного тренера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.