UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник одержання декстрину

Апаратник одержання декстрину

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у веденні технологічного процесу одержання декстрину. Готує крохмаль до декстринізації: підкислює крохмаль соляною кислотою чи сумішами її з азотною кислотою або обробляє крохмаль солями алюмінію в спеціальному апараті шляхом розпилення реагентів стисненим повітрям; підсушує підкислений крохмаль у спеціальних сушарках, подрібнює, просіює і направляє в апарат для декстринізації. Дозує реагенти залежно від кислотності вихідного крохмалю і вигляду декстрину, що виробляється. Дотримується точності дозування кількості реагентів та рівномірно розподіляє їх по всій масі крохмалю за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і візуальними спостереженнями. Контролює і регулює роботу мішалок, автоматичних ваг, щіткового млину, змішувача, сушарок. Відбирає проби. Пускає і зупиняє устаткування, яке обслуговує.

Повинен знати: технологічний режим підготовки крохмалю до декстринізації; вимоги до якості хімічних речовин і обробленого крохмалю; способи збереження якості обробленого крохмалю; правила відбирання проб і роботи з кислотами та розчинами реагентів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес одержання декстрину під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Розщеплює молекули підкисленого крохмалю шляхом нагрівання у спеціальних апаратах-декстринізаторах періодичної та безперервної дії. Забезпечує задану глибину декстринізації для одержання продукції потрібної якості: кольору, розчинності, в’язкості шляхом регулювання температури, тиску і тривалості процесу декстринізації залежно від якості сировини, яка надходить. Забезпечує безперервність надходження крохмалю, ферменту. Визначає готовність декстрину йодною пробою. Проводить нескладні аналізи. Охолоджує декстрин, просіює його та упаковує. Регулює роботу обслуговуваного устаткування. Пускає та зупиняє устаткування, усуває несправності в його роботі.

Повинен знати: технологію і режим процесу декстринізації крохмалю, будову та правила експлуатації обслуговуваного устаткування; вимоги до якості сировини, напівфабрикату і готової продукції; методику аналізу готової продукції.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання декстрину 2 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес одержання декстрину. Забезпечує безперервність усього технологічного процесу декстринізації крохмалю. Контролює, регулює та підтримує заданий режим технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами хімічних аналізів і візуальними спостереженнями. Здійснює налагодження технологічного режиму та роботи основного й допоміжного устаткування, пускає і зупиняє його. Виконує нескладний ремонт устаткування та комунікацій. Розраховує потрібну кількість сировини та допоміжних матеріалів. Приймає сировину і здає готову продукцію. Відбирає проби. Веде технічну документацію.

Повинен знати: технологічну схему виробництва декстрину; конструктивні особливості устаткування, що застосовується у виробництві декстрину, правила його налагодження; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, допоміжних матеріалів; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію; норми витрат сировини і допоміжних матеріалів; методи контролю і регулювання технологічного режиму; правила ведення обліку та звітності.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання декстрину 4 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору