UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Гідрогенізаторник

Гідрогенізаторник

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде окремі операції гідрогенізації жирів під керівництвом гідрогенізаторника вищої кваліфікації. Заповнює автоклави жиром. Підігріває жири та олію перед завантаженням в автоклави і в автоклавах до заданої температури. Подає в автоклави каталізатор у кількості відповідно до технологічних інструкцій. Запускає і зупиняє компресори, продуває циркуляційну систему воднем, продуває саломасні лінії. Спускає готовий саломас у відстійники, складські місткості. Обслуговує апарати очищення циркуляційного водню, жироловки, компресори та інше устаткування цеху гідрогенізації та робоче місце. Вивантажує відпрацьований каталізатор із відстійників і подає його на регенерацію (знежирення).

Повинен знати: основи технології гідрогенізації; будову і правила експлуатації автоклавів і апаратів очищення циркуляційного водню, насосів і компресорів; схему комунікації цеху гідрогенізації.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес гідрогенізації жирів. Готує устаткування автоклавного цеху. Обслуговує автоклави, теплообмінники, водневі компресори, очищувальні системи водню, насоси та інше устаткування гідрогенізаційного цеху. Забезпечує рівномірне подавання олії, каталізатора та водню в автоклави. Стежить за тиском в автоклавах і трубопроводах, температурою і рівнем жиру в апаратах, постійним подаванням води в скрубер і стоком її у жироловки, наявність погонів у краплеуловлювачах, повітряних ресиверах, вмістом домішок у циркуляційному водні. Перевіряє дію системи автоматичного продування і очищення відпрацьованого водню.

Регулює за допомогою засобів механізації, контрольно-вимірювальних приладів і автоматики процес гідрогенізації жирів та олії шляхом перемішування, нагрівання чи охолодження продукту, який гідрогенізується, прокачування холодної олії чи подавання пари через систему змійовиків. Підтримує відповідне співвідношення кількості каталізатора і водню для регулювання температури плавлення саломасу. Контролює регенерацію (знежирення) каталізатора і фільтрації гідрованих жирів. Відбирає й аналізує проби.

Повинен знати: технологію та режим гідрогенізації різних видів жирів і очищення відпрацьованого водню; властивості і види жирів, які гідрогенізуються, каталізаторів і водню та вимоги до них; будову, конструктивні особливості, принцип дії і правила експлуатації автоклавів, апаратів очищення і циркуляції водню та іншого устаткування автоклавного цеху; призначення і принцип дії контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, блокуючих та запобіжних пристроїв; вимоги до якості харчового та технічного саломасу; методи відбирання й аналізу проб.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гідрогенізаторника 4 розряду — не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес гідрогенізації жирів безперервним та періодичним методом. Перевіряє готовність автоклавного цеху до пуску; справність усього устаткування, герметичність усіх апаратів і трубопроводів. Визначає кількість каталізатора, що вводиться в автоклави залежно від його активності, виду жиру, який гідрогенізується, і кількості водню. Запускає та зупиняє устаткування автоклавного цеху. Встановлює та підтримує параметри технологічного процесу гідрогенізації. Регулює температуру плавлення кінцевого продукту шляхом зміни кількості каталізатора і водню, що подається в автоклави.

Контролює за даними лабораторних аналізів і візуально якість жирів, що поступають на гідрогенізацію і готового саломасу. Здійснює контроль за своєчасним подаванням каталізатора і за роботою системи очищення циркуляційного водню. Координує роботу рафінаційного та гідрогенізаційного цехів. Контролює додержання правил безпечного ведення робіт. Веде встановлений облік і технічну документацію.

Повинен знати: порядок перевірки справності, пуску і зупинки устаткування автоклавного цеху; порядок і правила регулювання технологічного режиму, роботи устаткування і засобів автоматики; властивості каталізатора, водню і вимоги до них; методи контролю виробництва і визначення кількості каталізатора, що вводиться в автоклави.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гідрогенізаторника 5 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору