3-й розряд
Завдання та обов’язки. Бере участь у веденні процесу розщеплення жирів. Приймає жири та допоміжні матеріали. Завантажує жири, воду та допоміжні матеріали в апарати. Зливає гліцеринову воду і жирні кислоти. Обслуговує насоси, монжю та інше устаткування, змащує, очищає його. Зачищає устаткування, яке ремонтується, бере участь у ремонті устаткування.
Повинен знати: технологію процесу розщеплення жирів; принцип дії та правила обслуговування устаткування, що працює під тиском; схему комунікацій відділення; види й призначення контрольно-вимірювальних приладів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес пофазного розщеплення жирів у автоклавах або розщеплювачах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Подає конденсат з приймального бака у водний вимірник. Наповнює жировий вимірник жиром. Запускає та зупиняє насоси. Стежить за дозуванням жиру і води. Періодично відбирає проби для перевірки наявності кислот у жирі, що розщеплюється. Промиває жирні кислоти і передає їх на склад або в інший цех на переробку. Веде облік зливу гліцеринових вод. Відбирає проби.
Повинен знати: основи технології та режими розщеплення жирів у автоклавах і розщеплювачах; норми виходу гліцерину; види і призначення контрольно-вимірювальних приладів; оптимальну глибину пофазного розщеплення жирів; правила відбирання проб; будову, принцип дії і правила експлуатації автоклавів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника розщеплення жирів 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес пофазного розщеплення жирів у автоклавах або розщеплювачах. Веде розрахунок кількості конденсату, води, сірчаної кислоти, що подається на розщеплення жирів. Контролює дозування жиру і води залежно від технології розщеплення жирів і ходу технологічного процесу.
Повинен знати: технологію і режими розщеплення жирів у автоклавах-розщеплювачах; вимоги до якості сировини і готових продуктів; будову, принцип дії контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості розщеплювальних жирів і гліцерину.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника розщеплення 4 розряду — не менше 1 року.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес розщеплення жирів у автоклавах високого тиску безперервної та періодичної дії. Регулює процес по періодах розщеплення, обслуговує автоклави, знижувачі тиску, фільтр-преси. Веде розрахунок кількості жиру, гліцеринової води, конденсату, що подається в автоклави. Розраховує норми виходу гліцерину, витрати вапна, що необхідні для нейтралізації гліцеринової води. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, температурою та тиском у автоклавах, знижувачах тиску під час розвантаження жирних кислот і гліцеринової води. Очищає гліцеринову воду на сепараторах. Веде облік. Координує роботу виробничих ділянок: розщеплення жирів, іонообмінного очищення, вакуум-випарної установки і підготовчого відділення.
Повинен знати: технологічну схему і режим процесу розщеплення жиру в автоклавах високого тиску та на установках періодичної і безперервної дії; норми виходу і норми втрат гліцерину; конструктивні особливості та правила експлуатації устаткування, контрольно-вимірювальних і сигналізуючих приладів; глибину розщеплення жирів; методи ведення і регулювати технологічного процесу; методику необхідних розрахунків.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника розщеплення жирів 5 розряду — не менше 1 року.