UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Виробник свічок

Виробник свічок

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у процесі варіння свічкової маси та виготовлення гнотів. Подає готову свічкову масу жолобами чи трубопроводами в батези. Перевіряє і регулює температуру свічкової маси та її рівень в батезах. Зливає свічкову масу з батез і подає жолобами чи трубопроводами в свічковідливні машини. Чистить варильні котли й уловлювачі. Відбирає проби. Приймає прядиво зі складу. Підбирає кількість ниток прядива для гноту залежно від діаметра свічок та товщини самої нитки. Заправляє і регулює роботу мотальних та плетільних машин. Укладає гноти в форми й обчищає їх від вузлів. Подає гноти на протравлення.

Повинен знати: будову і правила регулювання роботи обслуговуваного устаткування; правила відбору проб; вимоги до якості прядива, яке використовується для плетення гнотів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес варіння свічкової маси, протравлення гноту, відливання свічок. Очищає стеарин і парафін шляхом кип’ятіння в розчині сірчаної кислоти і промивання водою. Перекачує трубами очищену масу в мішалки. Регулює подавання води та кари. Змішує стеарин, парафін та інші добавки відповідно до заданої рецептури. Стежить за приготуванням свічкової маси. Протравляє гніт хімікатами: розчином борної кислоти, фосфорнокислим амонієм, сірчанокислим амонієм, сірчаною кислотою. Приймає гноти та хімікати.

Замочує і кип’ятить гноти у дистильованій або дуже м’якій воді. Готує розчин для протравлення, завантажує в нього гніт і кип’ятить. Віджимає і сушить протравлений гніт. Регулює режим сушіння гноту в сушильних камерах. Вивантажує гніт і перевіряє його якість. Відливає свічки на свічковідливних машинах. Приймає і заправляє гніт у машини. Прогріває форми та заливає їх свічковою масою. Регулює подавання води для охолодження свічок. Зрізає свічки. Веде встановлений облік. Здає готову продукцію.

Повинен знати: технологію процесів варіння свічкової маси, протравлення гноту, відливання свічок; властивості стеарину, парафіну, сірчаної кислоти та інших хімікатів; правила приготування хімічних розчинів; стандарти на свічки; будову і режим роботи устаткування на дільниці; види і призначення контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією виробника свічок 2 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору