Завдання та обов’язки. Забезпечує контроль за транспортуванням нафти по нафтопроводах. Збирає вихідні дані щодо надходження нафти від суміжних виробничих підприємств магістральних нафтопроводів. Аналізує та обробляє вихідні дані для відображення в балансі. Готує відомості з балансу нафти для фінансового відділу підприємства. Нараховує нормативні втрати на кожну партію поставок відповідно до маршрутних телефонограм. Готує акти звірення щодо приймання-постачання нафти з нафтогазовидобувними підприємствами та організаціями, що уклали договори про транспортування нафти. Забезпечує розсилання актів звірення, контактує з постачальниками з питань звірення. Веде облік телефонограм, вказівок і розпоряджень, що стосуються перекачування нафти. Спільно з фінансовим відділом проводить щомісячні і річні звіряння нафти, яка прийнята та постачена в усіх напрямках транспортування. Здійснює технічну підготовку персоналу. Веде встановлену документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються транспортування нафти; маршрутні завдання на приймання-постачання нафти в усіх напрямках; правила технічної експлуатації магістральних нафтопроводів; якісні характеристики нафти; порядок проведення ремонтно-відновлювальних робіт при аваріях на нафтопроводах; правила безпечного ведення робіт при експлуатації об’єктів нафтопровідного транспорту; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з підготовки та транспортування нафти:
повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з підготовки та транспортування нафти I категорії не менше 2 років.
Інженер з підготовки та транспортування нафти I категорії:
повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації, для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з підготовки та транспортування нафти II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Інженер з підготовки та транспортування нафти II категорії:
повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації: для спеціаліста без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з підготовки та транспортування нафти не менше 2 років.
Інженер з підготовки та транспортування нафти: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.