3-й розряд
Завдання та обов’язки. Завантажує сланець у вагони згідно з установленою схемою та вирівнює поверхню сланцю. Подає і виводить вагони з тунельної печі. Вивантажує напівкокс з вагонів різними перекидачами. Подає вагони під завантаження сланців. Спостерігає за щитом сигналізації. Пускає і зупиняє завантажувальне і розвантажувальне обладнання. Очищує ґрати і підґратовий простір вагонів і видувних патрубків. Виконує поточний ремонт обладнання та печі.
Повинен знати: технологічний процес переробки сланцю в тунельних печах; будову барабанних грохотів, тунельних печей, пневматичної системи, сигналізації, транспортних засобів на дільниці подавання вагонів із сланцем в піч; схему гідравлічної і водяної комунікації; правила обслуговування транспортного обладнання, вплив якості завантаження на кількість продукції, яка виробляється; основи слюсарної справи; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за суміжною професією 2 розряду не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Завантажує печі напівкоксування та камерні вугіллям і сланцем. Заміряє рівень сланцю і вугілля у печах. Регулює поступове сповзання вугілля або сланцю по перетину шахти і камер, температуру і тиск верхньої зони та низу печі, роботу механізмів завантаження і вивантаження, процес охолодження напівкоксу і коксу; вивантажує і транспортує напівкокс з печі. Транспортує кокс у коксові живильники. Шурує вугілля у разі зависання. Координує роботу вагонів та конвеєрів, які завантажуються. Чистить камери газозбиральних каналів з косими ходами. Ущільнює матеріальні шви та люки. Усуває несправності у роботі. Бере участь в поточному і капітальному ремонті вагона, який завантажується, завантажувальних пристроїв. Веде записи у виробничому журналі.
Повинен знати: технологічний процес напівкоксування та переробки сланцю в камерних печах; основні властивості вугілля, сланців, напівкоксу, коксу, смоли та газу; будову печей камерних і напівкоксування, обладнання, що обслуговується, механізмів, комунікацій і контрольно-вимірювальних приладів, температурний і гідравлічний режим роботи печі; системи вивантаження і транспортування напівкоксу і коксу; вплив процесу завантаження на продуктивність печей; фактори, які впливають на вихід газу та масла із сланцю; слюсарну справу; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією завантажувача-вивантажувача печей 3 розряду не менше 1 року.