UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Слюсар з ремонту технологічних установок

Слюсар з ремонту технологічних установок

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Розбирає, ремонтує, складає і випробовує прості вузли і механізми машин, апаратів, трубопроводів, арматури. Ремонтує прості установки, агрегати і машини, а також агрегати і машини середньої складності під керівництвом слюсаря з ремонту технологічних установок вищої кваліфікації. Здійснює слюсарну обробку деталей за 12-14 квалітетом (5-7 класом точності). Промиває, чистить і змащує деталі. Здійснює розмітку і свердлування отворів на фланцях. Проводить правку, обпилювання і нарізування різьби на трубах. Виготовляє прості пристрої для складання і монтажу обладнання.

Повинен знати: улаштування, призначення і принцип дії окремих апаратів і вузлів обладнання, яке ремонтується; умови роботи обладнання, що ремонтується; основні прийоми слюсарних робіт; правила паяння; правила випробування трубопроводів; основні поняття про допуски і посадки, квалітети (класи точності) і чистоти оброблення; призначення і правила застосування пристроїв та інструменту; прийоми розмітки труб; елементи креслення; правила застосування масел; мийних сумішей і мастил; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта. Здобуття професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Приклади робіт: 1. Кришки люків машин і апаратів — знімання та установлення. 2. Огорожі — знімання і установлення. 3. Прокладки — виготовлення. 4. Теплообмінники типу “труба в трубі" — розбирання. 5. Труби системи охолодження і змащування — чищення.

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Розбирає, ремонтує, складає і випробовує середньої складності вузли і механізми, машини, апарати, трубопроводи, арматуру. Ремонтує середньої складності установки, агрегати і машини, а також ремонтує складні установки під керівництвом слюсаря з ремонту технологічних установок вищої кваліфікації. Здійснює слюсарне оброблення деталей за 11-12 квалітетом (4-5 класом точності). Здійснює розбирання і складання обв’язки апаратів, насосів, компресорів. Виготовляє середньої складності пристрої для складання і монтажу обладнання, яке ремонтується.

Повинен знати: улаштування і принцип дії обладнання та арматури, що ремонтуються; технічні умови на труби, профільну сталь, кріпильні матеріали; основи зварювальної справи; властивості матеріалів, які підлягають зварюванню; правила експлуатації обладнання; загальну технологічну схему і схему комунікацій установки, яка обслуговується; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 2 розряду не менше 1 року. Приклади робіт: 1. Арматура низького тиску — знімання, ремонт, установлення. 2. Компресори — розбирання і знімання клапанів, сальників, масловідбивачів, крейцкопфа, підшипників, кришок клапанів і циліндрів. 3. Маслонасоси, лубрикатори — розбирання, ремонт. 4. Насоси поршневі, плунжерні, відцентрові та шестеренчасті - розбирання, ремонт. 5. Сальники — набивання. 6. Трубопроводи і апарати системи охолодження і змащування компресорів і насосів — розбирання. 7. Труби пічні, тарілки і міжтарілочний простір колон, трубки і міжтрубний простір теплообмінників, трубки конденсаторів холодильників — очищення від коксу і відкладень.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Розбирає, ремонтує, складає складні установки, машини, апарати, трубопроводи та арматуру із застосуванням вантажопідіймальних механізмів. Проводить слюсарне оброблення деталей за 7-10 квалітетом (2-3 класом точності). Знімає і встановлює робочі та контрольні запобіжні клапани з місткісного обладнання. Випробовує, регулює і здає обладнання після ремонту. Виготовляє складні пристрої для складання і монтажу обладнання, яке ремонтується. Складає дефектні відомості на ремонт.

Повинен знати: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання та арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; призначення, улаштування складного обладнання; технічні умови на ремонт, випробування, регулювання і здавання обладнання, яке ремонтується; основи планово-запобіжного ремонту; систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості; способи розмітки і оброблення нескладних різних деталей; улаштування вантажопідіймальних механізмів і правила користування ними; основи вантажно-розвантажувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 3 розряду не менше 1 року. Приклади робіт: 1. Апарати повітряного охолодження — розбирання редуктора. 2. Апарати колонного типу — ремонт, складання внутрішніх пристроїв, знімання і встановлення кришок, головок. 3. Апарати теплообмінні — складання. 4. Гранулятори, кристалізатори, мішалки, фільтри — розбирання, ремонт, складання. 5. Компресори поршневі — розбирання, ремонт і складання циліндрів колінчастого вала, вузла крейцкопфа, клапанів, поршнів. 6. Компресори відцентрові — розбирання ротора, ремонт підшипників і зубчастих муфт. 7. Насоси відцентрові, двокорпусні та багатоступінчасті з кількістю робочих коліс більш ніж чотири — розбирання. 8. Печі трубчасті — заміна труб, двояків. 9. Реактори — заміна ліхтаря, знімання головок, знімання і установлення кармана зональної термопари, складання вузла ущільнення і муфтових з’єднань. 10. Редуктори — ремонт, складання, регулювання.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Розбирає, ремонтує, складає особливо складні установки машин, апаратів, агрегатів, трубопроводів, арматури з використанням механізмів і здає їх після ремонту в експлуатацію. Виконує слюсарне оброблення деталей і вузлів за 6-7 квалітетом (1-2 класом точності). Розбирає, ремонтує і складає вузли і обладнання в умовах напруженої та щільної посадок. Проводить технічне обслідування обладнання.

Повинен знати: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання та арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; улаштування і конструктивні особливості складного обладнання; технічну послідовність і організацію праці під час ремонту, складання, монтажу обладнання; всі види матеріалів, які застосовуються в ремонті; способи визначення передчасного спрацювання деталей; статичне і динамічне балансування машин; геометричні побудови при складній розмітці, способи відновлення спрацьованих деталей; методи ремонту обладнання і апаратури, які працюють під високим тиском.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 4 розряду не менше 1 року. Приклади робіт: 1. Апарати — ремонт корпуса (який не потребує термообробки), перевірка тарілок на барботаж. 2. Апаратура запірна, запобіжна і регулювальна — розбирання, ремонт, притирання, складання і регулювання. 3. Повітродувки, газодувки і нагнітачі — ремонт, випробування. 4. Компресори, насоси — шабрування вкладишів підшипників та інших деталей машин, ремонт запобіжних і зворотних клапанів. 5. Компресори поршневі — регулювання і здавання в експлуатацію. 6. Компресори газомоторні — ремонт. 7. Конденсатори-холодильники — витягування та установлення секцій. 8. Млини шарові, валкові, дробарки, грохоти, димососи, гранулятори — капітальний ремонт, випробування, здавання. 9. Насоси відцентрові, двокорпусні та багатоступінчасті з кількістю робочих коліс більш ніж чотири — ремонт, складання, здавання в експлуатацію. 10. Печі трубчасті — контроль, відбракування труб. 11. Реактори — ремонт. 12. Теплообмінники (сировинні) установок гідроочищення, каталітичного риформінгу, гідрокрекінгу та інші понад 200 атм. — ремонт. 13. Центрифуги — ремонт.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтує, монтує, демонтує, складає, випробовує і регулює особливо складні унікальні установки, апарати, машини і агрегати з використанням механізмів. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання і під час перевірки в процесі ремонту. Перевіряє на точність і випробовує під навантаженням відремонтоване обладнання; керує робітниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту допоміжного обладнання, газових комунікацій, технологічної арматури; інструкції заводів-виготовлювачів та інструкції з експлуатації та обслуговування обладнання і арматури, інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт; конструктивні особливості складного обладнання; технічні умови на ремонт, випробування і здавання в експлуатацію складного унікального обладнання; технологію металів; способи відбудови складних і відповідальних вузлів; допустимі навантаження на працюючі деталі, вузли та механізми обладнання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 5 розряду не менше 1 року. Приклади робіт: 1. Апарати повітряного охолодження — складання і центрування редуктора. 2. Барабанний вакуум — фільтр-заміна вкладишів проміжного підшипника, ремонт планшайби, регулювання розподільчої головки, здавання в експлуатацію. 3. Гранулятори — розбракування деталей, ремонт і складання головки приводу штобера, центрування електродвигуна головного привода, центрування опори ножа. 4. Компресори відцентрові — ремонт лабіринтових ущільнень і ротора; балансування ротора, центрування, складання. 5. Компресори газомоторні — підганяння, регулювання, випробування. 6. Котли-утилізатори — капітальний ремонт, гідравлічні випробування. Лінзові ущільнення трубопроводів високого тиску (700 — 2500 атм) — ремонт. 7. Печі трубчасті — випробування (гідравлічне або пневматичне) змійовика. 8. Реактори — ремонт корпуса, гідравлічне випробування. 9. Реактори каталітичного крекінгу — заміна гільзи сальника, лінзового компенсатора і прямої ділянки напірного стояка, стакана сепараційної тарілки, бокових труб і збірника вивідного колектора. 10. Реактори каталітичного риформінгу і гідроочищення — ремонт і складання стакана, розподільчих пристроїв, кармана зональних термопар. 11. Реактори з мішалкою — встановлення мішалки і днищ у реактор високого тиску, центрування і складання муфтових з’єднань, гідравлічне випробування. 12. Регенератори каталітичного крекінгу — заміна змійовика, дефектних дільниць, розподільчих грат, виготовлення повітряного короба. 13. Редуктори планетарні та із складним профілем зуба - складання. 14. Теплообмінники (сировинні) установок гідроочищення, каталітичного риформінгу, гідрокрекінгу та інші понад 200 атм. — складання, випробування. 15. Трубопроводи високого тиску під будь-які рідини і гази, а також трубопроводи реакторних блоків установок каталітичного риформінгу, гідроочищення, гідрокрекінгу — ремонт, складання. 16. Турбіни парові — перевірка зазору між лопатками, корпусом, ротором; ремонт і установлення зазорів в ущільненнях діаграм, сальникових ущільненнях, в упорних і опорних підшипниках, центрування і регулювання. 17. Турбокомпресори — капітальний ремонт і здавання. 18. Центрифуги — напресовування муфт зчеплення, центрування валів, випресовування і складання корпуса торцевого ущільнення, розбирання і збирання щупів, шабрування підшипників, втулок, розбракування деталей, здавання в експлуатацію.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Регулює і комплексно налагоджує складні технологічні комплекси, комбіновані та великотоннажні установки. Здійснює обслуговування і діагностику, в тому числі вібродіагностику машинного обладнання в процесі роботи і під час ремонту. Випробує під навантаженням і налагоджує особливо складні механізми і відремонтоване обладнання. Веде технічну документацію з експлуатації та ремонту обладнання, бере участь у запуску складних технологічних комплексів і установок. Керує робітниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: способи налагоджування складних технологічних комплексів і установок; конструктивні особливості особливо складного обладнання; технічну документацію на ремонт; випробування та здавання в експлуатацію особливо складного обладнання; технологію металів; систему допусків і посадок; сучасні способи відновлення деталей і вузлів — плазмове напилення, використання металопластику тощо; систему планово-запобіжного ремонту обладнання нафтопереробних підприємств; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; порядок безпечного виконання газонебезпечних та вогневих робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з ремонту технологічних установок 6 розряду не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору