3-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде окремі операції технологічного процесу виробництва ферментів та плазмозамінних препаратів під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Веде процес термостатування, нейтралізації, центрифугування для розділення на фракції продуктів гідролізу. Відбирає проби. Приймає та готує сировину. Пускає та зупиняє обладнання. У разі потреби за умовами організації виробництва розфасовує готовий продукт у банки, приклеює етикетки, здає на склад. Веде записи у виробничому журналі.
Повинен знати: технологічний процес виробництва ферментних, порошкоподібних та плазмозамінних препаратів; фізичні та хімічні властивості сировини, напівпродуктів та готової продукції; будову обладнання.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес виробництва ферментів та плазмозамінних препаратів під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Веде процес кислотного гідролізу сировини, концентрує та очищає розчини, осаджує порошкоподібні ферменти. Перекристалізовує, виварює та ліофільно сушить розчини. Веде супровідні процеси: центрифугування, стерилізуючої фільтрації, дозування стерильних препаратів. Термічно сушить порошкоподібні препарати. Відбирає проби. Регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Готує розчини кислот, лугів, солей. Готує та налагоджує технологічне обладнання, стерилізує, перевіряє на герметичність. Веде записи у технологічному журналі. Обліковує витрати сировини та напівпродуктів. Готує обладнання до ремонту. Приймає з ремонту.
Повинен знати: фізико-хімічні та біохімічні основи технологічного процесу; будову та принцип роботи обладнання та контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості сировини, напівпродуктів та готової продукції; правила асептики та роботи в стерильних умовах на усіх стадіях технологічного процесу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва ферментів та плазмозамінних препаратів 3 розряду не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Самостійно веде технологічний процес виробництва ферментів та плазмозамінних препаратів з тваринної сировини. Веде процес кислотного гідролізу сировини. Перекристалізовує багаторазово ферменти. Випарює та ліофільно сушить розчини. Веде процеси: центрифугування, фільтрації, дозування стерильних препаратів. Термічно сушить порошкоподібні препарати. Відбирає проби та проводить контрольні аналізи. Регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Готує, дозує та завантажує сировину та напівпродукти. Готує, регулює та налагоджує технологічне обладнання. Веде записи у технологічному журналі. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Керує та координує роботу апаратників нижчої кваліфікації.
Повинен знати: фізико-хімічні та біохімічні основи технологічного процесу; будову та принцип роботи обладнання та контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості сировини, напівпродуктів та готової продукції; правила асептики та роботи в стерильних умовах на усіх стадіях технологічного процесу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва ферментів та плазмозамінних препаратів 4 розряду не менше 1 року.