UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник солеутворення

Апаратник солеутворення

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде окремі операції технологічного процесу отримання солей: натрію монохлороцтового, заліза карбонату, гліцерофосфату, кальцію молочнокислого. Готує сировину та напівпродукти, дозує та завантажує в апарати. Регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Вивантажує напівпродукт та цільовий продукт, передає його на наступне оброблення. Пускає, обслуговує та зупиняє обладнання. Готує обладнання до ремонту.

Повинен знати: принцип роботи основного та допоміжного обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; властивості сировини, напівпродуктів, готової продукції і вимоги до них.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес отримання солей органічних сполук або обслуговує всі стадії технологічного процесу отримання неорганічних солей реактивів або фармакопейних препаратів. Самостійно проводить всі операції солеутворення, в тому числі одну або дві, які пов’язані зі зміною вихідної речовини, а також процеси розчинення, нейтралізації, осадження, кристалізації, випарювання, фільтрації, центрифугування та інші процеси, які передбачені робочою інструкцією. Очищає отримані солі кристалізацією, осадженням або сублімацією. Регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів температури, тиску, pH та інших параметрів процесу. Обслуговує обладнання, яке застосовується. Відбирає проби і виконує контрольні аналізи. Обліковує витрати сировини, напівпродуктів, готового продукту. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову і принцип роботи основного та допоміжного обладнання, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; правила їх регулювання; властивості сировини, напівпродуктів, готової продукції і вимоги до них; прийоми відбирання проб і методику проведення аналізів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника солеутворення 3 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору