UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Зоолаборант розплідника лабораторних тварин

Зоолаборант розплідника лабораторних тварин

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Розводить мишей, пацюків, морських свинок, хом’яків, кроликів та інші види лабораторних тварин у стадах розплідників, які використовуються, за схемами рандомбридингу, які виключають родинне схрещування та вирощує товарний молодняк. Розсаджує тварин на схрещування, готує гнізда до прийому приплоду, вирівнює приплоди, відділяє молодняк від самок, відбраковує тварин за клінічними показниками. Годує, напоює лабораторних тварин, доглядач за ними з дотриманням установлених режимів. Визначає материнські якості самок, ознаки вагітності та її строки. Набирає та відправляє товарних тварин споживачам відповідно до заявок за статтю, віком, вагою та іншими ознаками. Зважує тварин. Заправляє дезокилимки розчином, чистить та миє технологічне обладнання та інвентар. Прибирає виробничі і підсобні приміщення. Бере участь у дезінфекції приміщень. Виконує вологу стерилізацію кліткового обладнання. Підтримує в приміщенні мікроклімат. Веде первинний зоотехнічний облік.

Повинен знати: принцип рандомізації поголів’я та схему рандомбридингу, правила її дотримання при розведенні лабораторних тварин; будову та призначення кліткових систем, вакуумних і поплавкових напувалок, аспіраційних психрометрів, бактерицидних ламп, прохідних електростерилізаційних камер; правила поводження з лабораторними тваринами; правила визначення статі тварин; санітарні норми посадки тварин і допустимі полігамні навантаження на самця; правила та гігієну годування та напоювання тварин; санітарні вимоги до робочих місць; призначення, правила та способи дезінфекції; правила ведення первинного зоотехнічного обліку в стадах, які використовуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Розводить мишей, пацюків, морських свинок, хом’яків, кроликів та інші види лабораторних тварин у стадах розплідників, які використовуються за схемами інбридингу (родинне схрещування). Контролює генетичну чистоту ліній тварин за генами забарвлення. Стежить за станом тварин, які контролюються з дотриманням установлених режимів. Проводить вакцинацію тварин під керівництвом ветеринарного лікаря. Підтримує в приміщенні відповідний мікроклімат.

Повинен знати: схему інбридингу та правила її дотримання при розведенні лабораторних тварин; основні принципи контролю генетичної чистоти лінії тварин; стандарти на лабораторних тварин; правила та способи регулювання мікроклімату в приміщенні; особливості годування різних вікових груп тварин і характеристику кормів; видові біологічні особливості тварин, які обслуговуються; правила проведення вакцинації тварин і виготовлення різних дезінфікуючих розчинів; правила ведення обліку результатів селекційної роботи.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією зоолаборанта розплідника лабораторних тварин 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Розводить мишей, морських свинок, хом’яків, кроликів та інші види лабораторних тварин у стадах розплідників, які використовуються, за схемами рандомбридингу та інбридингу в племінних стадах розплідників. Відбирає і комплектує пари тварин племінного стада, які схрещені, та передає їх потомство в секції, які використовуються. Контролює інбредні лінії тварин на гомозиготність методом трансплантації шкіри. Проводить клінічний огляд і відбраковує тварин за зоотехнічними та фізіологічними лініями.

Повинен знати: стандарти на племінних лабораторних тварин і вимоги до тварин, що призначені для спеціальних випробувань; схему розведення міжлінійних гібридів, ротаційну систему комплектування племінного молодняка; методику проведення трансплантації шкіри; клінічні ознаки специфічних захворювань лабораторних тварин; правила ведення обліку в племенних стадах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією зоолаборанта розплідника лабораторних тварин 5 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору