UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Препаратор виробництва біосинтетичних лікувальних засобів

Препаратор виробництва біосинтетичних лікувальних засобів

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує до роботи лабораторний посуд, інструменти та різні пристрої. Виготовляє ватно-марлеві пробки. Проводить підсобні роботи в процесі варіння середовищ, посіві культур і розтині тварин. Дезінфікує та стерильно прибирає приміщення.

Повинен знати: умови стерильної роботи і правила оброблення лабораторного посуду, інструментів і пристроїв; призначення препаратів, які виробляються, а також вимог до них; прийоми роботи.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує окремі операції у виробництві антибіотиків, кровозамінників та інших препаратів біосинтезу. Готує до роботи бокси і термостати, виконує монтаж виробничого посуду. Бере участь у приготуванні посівного матеріалу для біосинтезу. Обробляє тварин та ембріони для випробувань. Готує сировину, матеріали, напівпродукти, живильні середовища і посуд.

Повинен знати: правила утримання термостатів, боксів та лабораторного посуду; способи монтажу виробничого посуду; прийоми оброблення тварин та ембріонів для випробувань; умови стерильної роботи; правила утримання тварин, боксів та виробничих приміщень.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією препаратора виробництва біосинтетичних лікувальних засобів 1 розряду не менше 0,5 року.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує відповідно до заданих рецептів та розрахунків для вирощування культур і контролю напівпродукти у виробництві препаратів біосинтезу під керівництвом препаратора більш високої кваліфікації. Стерильно відбирає проби і готує мазки для мікроскопічного та біохімічного контролю під час культивування мікроорганізмів. Висіває на стерильність. Розливає живильне середовище в чашки Петрі. Готує до стерилізації посуд та допоміжні матеріали. Готує дезінфікуючі розчини для оброблення інструментів, тварин і боксів. Готує контрольних тварин для розтину і випробувань. Контролює стерильність боксів. Готує фіксатор, синьку.

Визначає рН, активність хімічним та біологічним методами. Проводить аналізи середньої складності за прийнятою методикою. Визначає процентний склад речовин у пробах, які аналізуються. Визначає в’язкість, питому вагу. Готує робочі розчини і перевіряє нескладні титри. Проводить складні аналізи та визначає фізико-хімічні властивості речовин. Налагоджує лабораторне обладнання, складає лабораторні установки. Стежить за роботою лабораторної установки. Веде записи у виробничому журналі. Виконує вологе прибирання робочого місця.

Повинен знати: основи мікробіології, біохімії та загальної аналітичної хімії; правила роботи з тест-культурами; правила роботи в боксі та роботи з інфекційним матеріалом; основні методи приготування живильних середовищ та препаратів для мікроскопування; інструкції з виготовлення та контролю препаратів; визначення активності, техніку бактеріологічної роботи; правила введення препаратів біосинтезу, які випробовуються, контрольним тваринам; засоби витягання та оброблення окремих органів тканин тварин; правила роботи в асептичних та стерильних умовах; способи встановлення та перевірки титрів; властивості реактивів, які застосовуються, та вимоги до них; методику проведення аналізів середньої складності та складних аналізів; державні стандарти на товарні продукти та аналізи, які виконуються на дільниці, що обслуговуються; правила користування приладами, налагодження лабораторного обладнання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією препаратора виробництва біосинтетичних лікувальних засобів не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує багатокомпонентні живильні середовища для виробництва препаратів біосинтезу. Веде роботу з живими культурами у процесі їх посіву і росту на живильних середовищах. Оглядає і відбирає тварин для контрольних випробувань. Випробовує напівпродукти на тваринах. Проводить складні аналізи за прийнятими методиками. Виконує побудову калібрувальних графіків на міліметрівці. Визначає ємкості смол. Здійснює регенерацію смол для визначення активності. Готує робочі розчини. Установлює і перевіряє складні титри. Керує роботою препараторів нижчої кваліфікації з контролю pH, активності сухого залишку, золи. Визначає наявність формальдегіду в розчинах.

Оформляє та розраховує результати аналізів. Складає лабораторні установки відповідно до схеми. Проводить арбітражні аналізи простої і середньої складності. Виконує мікроскопію добових проб. Стерильно відбирає проби, готує мазки для мікробіологічного контролю. Висіває на стерильність. Розливає живильні середовища в чашки Петрі. Готує до стерилізації посуд та допоміжні матеріали, готує дезінфікуючі розчини для оброблення інструментів, боксів. Готує фіксатор, синьку. Контролює стерильність боксів. Веде записи у виробничому журналі. Виконує вологе прибирання робочого місця.

Повинен знати: основи мікробіології, бактеріології, біохімії та загальної аналітичної хімії у межах роботи, яка виконується; правила роботи з живими культурами мікроорганізмів; правила роботи у боксі з інфекційним матеріалом; техніку бактеріологічної роботи; інструкції з виготовлення та контролю препаратів і напівпродуктів біосинтезу на дільниці, яка обслуговується; прийоми відбирання контрольних тварин; призначення та властивості реактивів, які застосовуються; правила складання лабораторних установок; способи приготування складних титрованих розчинів; правила зважування осадків на аналітичних вагах і проведення необхідних розрахунків щодо результатів аналізів; правила користування контрольно-вимірювальними приладами і вагами різних типів; технічні умови і державні стандарти на аналізи, які провадяться; правила ведення технічної документації на роботи, які виконуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією препаратора виробництва біосинтетичних лікувальних засобів 3 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору