Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Ростильник грибниці

Ростильник грибниці

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес вирощування грибниці ферментних препаратів під керівництвом ростильника більш високої кваліфікації. Розкладає в кювети (матраци) живильне середовище з посівним матеріалом ферменту. Проводить розміщення кювет (матраців) на стелажах та транспортування їх у термостатні камери. Стежить за процесом вирощування грибниці за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Регулює температуру, вологість, подавання повітря. Стежить за роботою машин (вентиляторів, калориферних установок тощо). Відбирає проби. Розвантажує термостатні камери та передає кювети (матраци) з грибницею у сушильне відділення. Готує, чистить та стерилізує обладнання.

Повинен знати: обладнання термостатних камер, технологічний режим вирощування грибниці та способи його регулювання; вимоги до якості живильного середовища, посівного матеріалу та вирощування грибниці ферменту; правила санітарного оброблення обладнання та його стерилізації.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Самостійно веде процес вирощування грибниці ферментного препарату. Готує висівки з перевіркою їх якості. Зволожує висівки з додаванням кислоти до встановлених норм. Проводить очищення, дезінфекцію та перевірку справності термостатних камер, автоклавів, контрольно-вимірювальних приладів. Заповнює кювети (матраци). Регулює температуру, вологість, подавання повітря за допомогою вентиляторів, калориферних установок тощо. Стежить за технологічним режимом на всіх стадіях технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Відбирає проби та виконує нескладні контрольні аналізи. Веде записи в технологічному журналі. Стежить за стерилізацією приміщення та обладнання. Керує роботою ростильника грибниці нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічний режим процесу вирощування грибниці та правила його регулювання; державні стандарти та технічні умови на сировину та ферментні препарати; будову та принцип роботи обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила виготовлення дезінфікуючих засобів санітарного оброблення і стерилізації обладнання та приміщення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ростильника грибниці 3 розряду не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору